Facebook Google+ Twitter

End Hunger - Warszawa wspiera walkę z głodem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-01 14:29

W Warszawie ruszył marsz na rzecz walki z głodem End Hunger - Walk the World. Marsz organizowany jest przez Światowy Program Żywnościowy, największą organizację humanitarną na świecie.

Dziś warszawiacy dołączyli do 500 tys. uczestników marszów Walk the World, zorganizowanych przez ONZ w 70 państwach świata. Fundusze zebrane podczas marszu zostaną przekazane na projekt żywienia szkolnego w najbiedniejszych rejonach świata.
Marsz poprowadził wybitny polski sportowiec, ambasador Światowego Programu Żywnościowego w Polsce, Robert Korzeniowski. Wielokrotny mistrz olimpijski podkreślił, że nie można być obojętnym wobec problemu głodu na świecie. Sportowiec przypomniał, że nie każdy ma szczęście żyć w wolnym i bogatym kraju. Korzeniowski podkreślił, że dawanie świadectwa i bycie razem z potrzebującymi jest obowiązkiem każdego sportowca i osoby która kształtuje opinię Polaków.
Meta marszu została zlokalizowana w Ogrodzie Krasińskich, gdzie dla wszystkich uczestników przygotowano rozmaite atrakcje. Dla dzieci gry i zabawy, w których nagrodami są m.in. koszulki z autografem Roberta Korzeniowskiego.
Ponad 77 milionów dzieci w wieku szkolnym cierpi z powodu głodu i niedożywienia. Dzięki Światowemu Programowi Żywnościowemu każdego roku udaje się zapewnić posiłki ponad 20 milinom najmłodszych w 70 krajach świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.