Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21133 miejsce

ENEMEF, całonocny maraton filmowy w Rzeszowie. Relacja debiutanta

W nocy z piątku na sobotę (23/24 marca), odbył się całonocny maraton filmowy ENEMEF w rzeszowskim Multikinie.

 / Fot. Grzegorz Kratiuk Impreza tego typu nie była dla mnie czymś nowym. Wcześniej bywałem w innym kinie w Rzeszowie na takich maratonach, ale był to mój pierwszy raz w Multikinie. Filmy zaproponowane na Enemefie idealnie trafiały w moje gusta.

Na "Igrzyska Śmierci" czekałem bardzo długo i z wielką niecierpliwością, tzn. odkąd dowiedziałem się, że są one kręcone. Kolejne filmy "Tron: Dziedzictwo" oraz "Dystrykt 9" widziałem już wcześniej, także w kinie, ale warto było obejrzeć je ponownie.

Start punktualnie o godzinie 22. Jako pierwsza pokazana została oczywiście premiera dnia, czyli "Igrzyska Śmierci". Film bardzo dobrze zrealizowany, niektóre fragmenty są wzruszające. Podziwiać mogłem świetne zdjęcia, a doskonała ścieżka dźwiękowa nadała tempa całej akcji. Moja ocena jak najbardziej pozytywna 8/10, czekam na kolejne części.

Po filmie nastąpiła 10-minutowa przerwa i konkurs, do którego przystąpiłem jako jeden z dziewięciu uczestników. Konkurs tematyką zbliżony był do całej imprezy. Pytania według mnie bardzo proste, najważniejsze było to, by każdy mógł wygrać jedną z trzech rożnych książek, także w tematyce science-fiction.

Po przerwie rozdano okulary 3D, by wszyscy widzowie "zanurzyli się" w drugiej części kultowego filmu "Tron" z 1982 roku. O tym filmie pisałem jakiś czas temu -
pierwszy artykuł na stronie www.full3d.pl/ .

Kolejnym filmem był "Dystrykt 9". U mnie zasłużone 9/10. Warto było dwukrotnie zobaczyć ten film w kinie.

Prawie cała sala zapełniona zagorzałymi koneserami kina science-fiction. Nic, dosłownie nic tu nie raziło. Rozmawiałem wcześniej z różnymi ludźmi o takich imprezach, większość nie była zadowolona: hałas, krzyki na sali kinowej, ludzie przesadzający z napojami wyskokowymi, które miały później rożne konsekwencje, zdarzały się nawet bójki. A tutaj nic dodać, nic ująć.

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Miło było przyjść i spędzić piątkową noc w kulturalnym towarzystwie, oglądając filmy, które się lubi. EMEMEF na najwyższym poziomie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.