Facebook Google+ Twitter

ENEMEF: Europa Woody'ego Allena na skrzydłach Ryanair

Kolejny nocny maraton filmowy w Multikinie za nami. Zaprezentowano dzieła zdobywcy 4 Oscarów i 137 innych nagród filmowych - niezrównanego Woody'ego Allena. Dodatkową pokusę zachęcającą do uczestniczenia w imprezie zapewnił Ryanair.

Multikino Ursynów / Fot. fot. Witold KossakowskiTym razem Multikino zadbało o widzów bardziej wymagających. Dlatego byłem miło zaskoczony, że większość widowni stanowili dwudziestolatkowie! To dobrze rokuje poziomowi naszej kultury w przyszłości, jeśli tylu młodych ludzi pojawia się na tak trudnym repertuarze, co nie oznacza, że filmów Wood’ego nie można odbierać na kilka sposobów. Oczywiście, bogatsza wiedza ogólna z kultury światowej, której nie odmawiam młodym ludziom, pomaga w głębszym przeżywaniu filmów oraz w bardziej emocjonalnym stosunku do perypetii bohaterów komedii.

Plakat ENEMEF: Europa Woody'ego Allena na skrzydłach Ryanair / Fot. fot. Witold KossakowskiNa pewno zrozumienie Woody’ego wymaga od odbiorcy pewnej wiedzy i przygotowania, a większe doświadczenie życiowe pomaga w tym, ale chyba to lepiej, jeżeli młodzież skłania do refleksji nad ludzkimi emocjami i słabościami tuz światowego kina niż przysłowiowe podwórko.

Nie ma chyba potrzeby, abym streszczał oraz oceniał nastrojowy "O północy w Paryżu" (2011 r., Oscar za scenariusz w tym samym roku), z posmakiem erotycznym "Vicky Cristina Barcelona" (2008 r.) czy zaskakujący "Wszystko gra" (2005 r.) – świetni aktorzy, dialogi doprowadzające widzów do spazmatycznych napadów śmiechu, a pomimo tworzenia w technice monofonicznej, powalająca muzyka.

Billboard na mieście z reklamą filmu Woody'ego Allena - Zakochani w Rzymie / Fot. fot. Witold KossakowskiWisienką na torcie był oczywiście premierowy pokaz „Zakochanych w Rzymie”. Po 6 latach przerwy na ekranie pokazuje się sam Woody Allen! Obsada bombowa (w kolejności alfabetycznej): poza samym reżyserem Alec Baldwin, Roberto Benigni, Penelope Cruz, Judy Davis, Jesse Eisenberg, Greta Gerwig i Ellen Page. Film to romantyczna komedia omyłek, typowy obraz, który z przyjemnością będzie się oglądać po raz n-ty i za każdym razem odkrywać coś nowego. Pełni też funkcję pocztówki, billboardu reklamowego wiecznego miasta – Rzymu, podobnie jak dla stolicy Francji było "O północy w Paryżu" czy dla Barcelony i Oviedo "Vicky Cristina Barcelona". Naprawdę dużo frajdy czerpie się oglądając wielkie miłości, gorące romanse, burzliwe zdrady i platoniczne zauroczenia a wszystko to rzymskich sceneriach. Moja ocena: film szczególnie godny polecenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Może powiedziałby "Jaka piękna katastrofa" :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawą byłaby opinia Woody`ego Allena o oglądających jego filmy w takim odrzutowym ciąąągu na skrzydłach...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety tak bywa, że reklama "kłamie".

Komentarz został ukrytyrozwiń
zawiedziona magda
  • zawiedziona magda
  • 27.08.2012 22:03

wygrałam bilet ale jestem strasznie zawiedziona- żadnego wyboru miejsca podróży- tylko Holandia. W dodatku wartość takiego biletu to 2zł a a chwalą się że voucher na 700 zł w dowolne miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bilety do Budapesztu, Oslo lub Sztokholmu (3 opcje). Dostali wszyscy, którzy poprawnie wypełnili test.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak potwierdzam, film puszczono z DVD:-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

a jeżeli chodzi o jedzenie to w Gdańsku absolutny brak poprawy, zaś ze skarpetami, a raczej stopowym ekshibicjonizmem miałam do czynienia z osobą siedzącą po mojej lewicy. Jednak zareagowała na moją grzeczną prośbę schowania ich ponownie do obuwia. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Witoldzie, tym razem nie okazałam się być krótkodystansowcem ;-) Czy u Pana też puszczono Barcelonę z płyty DVD? ;-) Jaki był przydział biletów Ryaniara ? Każde kino miało osobny przydział, w Gdańskim było to tylko 25 biletów jedynie do Holandii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.