Facebook Google+ Twitter

Enemef. Fascynująca podróż po tolkienowskim Śródziemiu

Tysiące fanów "Władcy Pierścieni" w całej Polsce udało się w niezwykłą podróż po magicznym Śródziemiu, by razem z Drużyną Pierścienia pokonać hordy orków Saurona i ostatecznie zniszczyć pierścień mocy.

 / Fot. Materiały prasowePełni wiary w zwycięstwo dobra nad złem kinomaniacy licznie stawili się na wezwanie Gandalfa, by wspólnie z nim i innymi bohaterami pokonać złowrogiego Saurona. By dodać otuchy Frodo Bagginsowi, powiernikowi pierścienia oraz jego wiernemu pomocnikowi Samowi. Mimo ożywienia i mobilizacji, każdy wewnątrz zadawał sobie pytanie, czy wytrwa tak długą, bo przecież 12 godzinną podróż.

Gdy Gandalf Szary runął w czeluści Morii, kilku z kinomaniaków zwątpiło w udane zakończenie. Opuścili salę, a Drużyna Pierścienia była bliska rozpadu. Pierwsze oznaki zmęczenia dały się we znaki. Nie można było jednak poddać się w tym momencie, trzeba było kontynuować marsz ku chwale i sławie.

Gdy Drużyna Pierścienia się rozpadła w szeregach kinomaniaków można było zauważyć pierwsze braki. Przyszedł jednak czas na krótki odpoczynek i posiłek, więc można było wyruszyć w dalszą drogę.

Obrona Helmowego Jaru wyglądała imponująco. Przeważające siły wroga nie zdołały pokonać króla Theodena, w czym wielką zasługę miał Gandalf Biały. Mimo tego kolejne elfy udały się w stronę przystani, by na zawsze już opuścić Śródziemie.

Walka trwała jednak dalej. Pod wpływem pierścienia mocy, który był coraz bliżej swego pana Saurona, wiele osób utraciło siły, często przysypiając i zwalniając marsz. Nie poddał się jednak Frodo, który dzielnie dążył w stronę Góry Przeznaczenia.

Gdy zaczęło świtać, rozpoczęła się wielka bitwa o Gondor. Mrok znad Mordoru spowijał umysły kinomaniaków, zrobiło się zimno, pracownik odpowiadający za klimatyzację ewidentnie przeszedł na stronę wroga. A może to Grimma - Smoczy Język zapanował nad jego umysłem?

Dzielna armia złożona z mieszkańców Środziemia pokonała wroga i udała się do Mordoru, by stoczyć ostateczną bitwę o losy tego świata. To jak bardzo była ona ważna, nie są w stanie wyrazić słowa w żadnym z języków tamtego świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.