Facebook Google+ Twitter

ENEMEF: Kino Grozy, czyli o tym jak spędzić miło noc, nie śpiąc

Korzystając z zaproszeń z "Wiadomości24" wraz z moją dziewczyną wzięliśmy udział w nocnym maratonie filmowym pt. "Kino Grozy". Filmy obejrzeliśmy w Multikinie Ursynów.

Plakat. / Fot. wiadomości24.pl"REC 3: Geneza" (póki śmierć nas nie rozłączy). Nowość, która weszła do polskich kin. Jest to trzecia już część hiszpańskiej serii o zombie. Akcja zaczyna się niewinnie - ślubna atmosfera, wielkie przygotowania, nerwy. Widok pana młodego w garniturze i panny młodej w sukni. Fotografowie, kamerzysta rodem z Hollywood i goście pięknie poubierani. No właśnie - goście, a wśród nich jeden wujaszek pogryziony przez psa. Kto oglądał poprzednie części już wie, czym to grozi… Zaczyna się ceremonia ślubna w kościele. Młodzi powiedzieli sakramentalne „Tak”, które przypieczętowali pocałunkiem. Wielu kobietom z tylnych krzesełek w tym momencie zaświeciły oczy.

Po ceremonii zaczęło się wesele. Piękna sala. Wpatrujący się w siebie maślanymi oczami pan i panna młoda. Roztańczeni weselnicy. Zabawa przednia trwa. Nic nie wskazuje na to, co właśnie ma nadejść. Nagle wujaszek mdleje. Podchodzi do niego żona, by sprawdzić, co się stało. Niestety wirus już robi swoje. Wujaszek gryzie żonę i tu zaczyna się mordercza walka o przetrwanie…
 / Fot. wiadomości24.pl
Można będzie oglądać jak nowożeńcy walczą o siebie - sceny niczym te ze Shreka. Czasem można odczuć, że jest się w średniowieczu. Zabawny taniec zombie. Mnóstwo krwi, zabawnych jęków i jeszcze więcej krwi.

Film jest raczej pomieszaniem horroru z komedią. Cóż więcej można dodać… trzeba po prostu obejrzeć, ale nie wiem, czy naprawdę warto.

Następny film poprzedzonym oczywiście jękami zombie z poprzedniego seansu nosił tytuł: "Oczy Julii". Nie jest to horror, należy raczej do gatunki thrillera. Akcja zaczyna się w momencie, kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie Sara – piękna kobieta, która odzyskiwała już wzrok po długiej chorobie. Jej siostra bliźniaczka Julia nie chce wierzyć w sugerowane przez policję i otoczenie samobójstwo. Mimo próśb, a czasem i kategorycznych zakazów, kobieta postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Odkrywa między innymi to, że jej siostra i mąż pozostawali w dziwnie bliskich relacjach. Niestety dziedziczna po matce choroba zaczyna dotykać i Julię. Ku swojemu przerażeniu odkrywa również, że każdy jej krok w ciemności obserwuje zagadkowa postać, która co gorsze nie pozostawia po sobie żadnego śladu. Pewnego dnia mąż bohaterki również ginie, a policja znów sugeruje samobójstwo.
 / Fot. wiadomości24.pl
Julia traci wzrok. Zostaje poddana operacji i postawiona przed problemem - być w szpitalu czy w domu. Bohaterka wybiera dom siostry, ponieważ był przystosowany dla osób niewidomych i znała go na pamięć. W pierwszych dniach Julii trudno jest odnaleźć się w roli niewidomej. Okulista przydzielił jej opiekuna Iwana, który zostanie również jej kochankiem. Czy Iwan jest osobą, za którą się podaje...

Film jest bardzo zastanawiający i wywołuje refleksje na temat osób niewidomych. O tym, jak muszą sobie radzić i jakie niebezpieczeństwa czyhają w okrutnym świecie. Akcja wciągająca, aczkolwiek momentami nudna. Każdy powinien wyciągnąć wnioski sam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.