Facebook Google+ Twitter

ENEMEF mini: wieczór z 007 (relacja)

Minimaraton filmowy ENEMEF na rozgrzewkę oraz dla wprowadzenia widzów w specyficzny nastrój serii z najsłynniejszym tajnym agentem wszech czasów rozpoczął się filmem „Skyfall” aby płynnie przenieść nas do najnowszego Bonda - "Spectre"!

Plakat Minimaratonu ENEMEF / Fot. Witold KossakowskiBond to już klasyka kina akcji a najnowsze dzieło, 24 z serii, nie ustępuję poprzednim. Sporo w nim odniesień do wcześniejszych filmów a sama czołówka nie tylko nasuwa skojarzenia z niechlubnymi występkami naszych polityków ale co bardziej pamiętliwym przywodzi na myśl film 007 z 1983 roku pt. „Ośmiorniczka”. W dalszej części filmu wyczułem przytyk do W.Putina podejrzewanego o wysadzenie własnych obywateli w blokach mieszkalnych celem usprawiedliwienia interwencji wojskowej w Czeczenii… w ogóle dużo z życia a może to życie wyprzedza już pomysły scenarzystów. Naturalnie w kolejnej misji szpiega z licencją na zabijanie nie zabrakło drogich samochodów, pięknych kobiet, alkoholu i czarnego humoru. Plakat Spectre / Fot. Witold KossakowskiCiekawostką dla mnie jest Monica Bellucci, która firmuje swoim nazwiskiem 007 chociaż zagrała bardzo epizodyczną rolę. Kobietą numer jeden filmu jest Léa Seydoux francuska aktorka telewizyjna i filmowa, której reżyser pozwolił momentami wykorzystać swój ojczysty język. Oczywiście nie obyło się bez widowiskowych akcji w walce ze złem. Szczególnie docenić powinniśmy nocne ujęcia wiecznego miasta oraz naturalne krajobrazy Sahary i alpejskich stoków. Natomiast ewidentnym przesłaniem filmu może być stopień zatracenia naszej anonimowości a tym samym wolności w dzisiejszym absurdalnie zinwigilowanym świecie.
Multikino Ursynów / Fot. Witold KossakowskiOsobiście byłem mile zaskoczony mniejszą ilością zabójczych bajerów. Możliwe, że to celowy zabieg po zmianach aktorów w rolach M i Q. Pojawia się również C! Sporo dowiemy się o dzieciństwie młodego Bonda a wisienką na torcie jest odpowiedź 007 na pytanie dlaczego podjął się wykonywania zawodu z licencją na zabijanie.

Mój werdykt: film szczególnie godny polecenia! Jak każdy 007. Pozycja obowiązkowa dla każdego kinomana.

Reżyseria: Sam Mendes; scenariusz: John Logan, Robert Wade, Neal Purvis, Jez Butterworth; muzyka: Thomas Newman; występują: Daniel Craig, Monica Bellucci, Christoph Waltz, Lea Seydoux. Czas trwania: 150 minut. Koszt produkcji: 350 mln USD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.