Facebook Google+ Twitter

ENEMEF - POLSKIE KINO 2012/2013 - relacja

1 lutego 2013 w kinach sieci Multikino odbył się po raz kolejny nocny maraton filmowy ENEMEF. Całonocne spotkanie przeznaczone było dla wielbicieli polskiego kina.

Punktualnie 1.02.2013 o godz. 22.00 rozpoczął się
ENEMEF, tym razem pod nazwą POLSKIE KINO. W repertuarze znalazły się najlepsze rodzime filmy 2012 i 2013 roku, a wśród nich:
- "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego
- "Sęp" Eugeniusza Korina
- "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego
- "Mój rower" Piotra Trzeskalskiego

Z niecierpliwością czekałam na premierę "Drogówki". I nie zawiodłam się. Film ten dobitnie pokazuje jak osoby, które pełnią wysokie funkcje w społeczeństwie, naginają prawo i czują się bezkarni. A to właśnie oni powinni odznaczać się kulturą i postępować etycznie. Cieszę się, że ten problem został poruszony. Może dzięki temu coś w naszym państwie się zmieni.

W drugim zaprezentowanym filmie - "Sęp" - spotykamy inny rodzaj stróża prawa - Aleksander Wolin jest twardym, znającym zasady, nieprzekupnym policjantem. Film ten jest thrillerem, ale w sumie to oczekiwałabym po nim większego zaskoczenia. A tak to w połowie filmu wiadomo o co chodzi. Mimo tego, daje do myślenia.

Kolejnym filmem było "Pokłosie". Świetny klimat, ciekawa tematyka, dobra obsada, trzyma w napięciu do samego końca. Ogółem jak na polskie standardy film bardzo dobry. Po obejrzeniu mogę też stwierdzić że wszystkie kontrowersje związane z filmem to wyssane z palca bzdury, to nie jest film antypolski czy pro-żydowski, jest tam mowa o mordzie ale film koncentruje się na samym fakcie dokonanej zbrodni a nie na tym kto kogo zabił.

Na sam koniec obejrzeliśmy "Mój rower". W tym filmie występują głównie mężczyźni, ale to nie jest film tylko o mężczyznach i męskich sprawach. Jest to film przede w wszystkim o bardzo trudnych relacjach rodziców z dzieckiem.

Z niecierpliwością czekać będę na kolejne Nocne Maratony Filmowe z tak dobrymi filmami! :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.