Facebook Google+ Twitter

Enemef: Powiało grozą we Wrocławiu

Niestety, tylko przelotnie i miejscowo. Tegoroczna Noc Grozy i Horrorów nie przyprawiła widzów o wielkie dygotanie serca, choć zaprezentowane filmy warto obejrzeć z kilku powodów. Choćby zaskakujących zakończeń, czy morderczych jednorożców.

 / Fot. NMFOrganizatorzy tegorocznej Nocy Grozy i Horrorów zaprezentowali widzom 4 filmy: Internat, Kronikę opętania, Dom w głębi lasu i Kobietę w czerni. Każdy z tych filmów oparty bł na innej konwencji, czerpał z innych podgatunków filmu grozy, co niewątpliwie było zaletą seansu.

Czy trafiliśmy do właściwej sali?

Pierwszym z wyświetlonych filmów był Internat (reż. Mary Harron), który bazował na znanej konwencji, w której akcja toczy się w miejscu skrywającym tragiczną historię, a widzowie razem z bohaterami powoli odkrywają jego mroczne tajemnice. Irlandzko-kanadyjska produkcja pozbawiona jest scen ociekających krwią i flakami, ma raczej działać na wyobraźnię, stany psychiczne, to czego nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka. Na myśl przychodzi choćby Sierociniec, jednak w tym przypadku nie zadziałał mechanizm, który pozwala po obejrzeniu seansu kojarzyć wszystkie takie miejsca z konkretnym filmem.

W tytułowym Internacie pojawia się nowa uczennica. Wraz z przybyciem Ernessy, postaci tajemniczej i mrocznej, w dotychczas spokojnej placówce wychowawczej dochodzi do serii dziwnych zdarzeń i tragicznych wypadków. Rebecca, która niedawno straciła ojca, musi się zmierzyć nie tylko z własnymi lękami ale także z demoniczną postacią Ernessy.

Sposób ukazania pewnych scen, dość kluczowych moim zdaniem, wywołał wśród widowni salwy śmiechu. Nie było wprawdzie, jak już wspomniałem, pływających penisów i pił mechanicznych, ale część dialogów i obrazów zmuszała do pytania, czy aby na pewno jesteśmy we właściwej sali?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.