Facebook Google+ Twitter

Energa Sailing w krakowskich szkołach

ENERGA Sailing jest największym w Polsce kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim oraz pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Szanowni Dyrektorzy, pedagodzy, zaangażowani rodzice,
Już w listopadzie planujemy szereg warsztatów otwartych dotyczących żeglarstwa w szkołach podstawowych.
ENERGA Sailing jest największym w Polsce kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim oraz pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Projekt tworzą cztery elementy: program edukacji żeglarskiej dla najmłodszych, cykl regat w klasie Optimist Energa Sailing Cup (wraz z programem stypendialnym dla najlepszych zawodników), sponsoring tytularny kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego Energa Sailing Team Poland oraz wsparcie prestiżowych regat Energa Sopot Match Race.
Podstawą programu edukacji żeglarskiej jest nie tylko nauka podstaw żeglarstwa ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego. Bezpośrednimi odbiorcami tej części programu są uczniowie szkół podstawowych. Szkolenie podzielone jest na dwa etapy – zimowy, obejmujący zajęcia teoretyczne i ogólnorozwojowe oraz letni, w którym uczestnicy poznają praktyczną stronę żeglarstwa.
W Krakowie na przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków na uczestników czekać będzie w 2017 r, 100 miejsc w klasie Optimist. Połowa uczestników zostanie zakwalifikowana do programu na podstawie indywidualnych zgłoszeń rodziców zainteresowanych dzieci. Pozostałe miejsca zostaną przydzielone szkołom podstawowym, które zgłoszą swoją chęć udziału w Energa Sailing.
Chcemy podczas waszrtatów pokazać czym jest żeglarstwo, dlaczego warto uprawiac ten sport. Chcemy tez pokazac czym jest ogolnopolski program i jakimi wartościami uczeń z nich wychodzi. Żeglarstwo to szkoła życia, której nie daje wiele innych sportów. Od najmłodszych lat uczy zarówno życia i funkcjonowania w grupie, jak i samodzielności. Program jest bezpłatny.
Gorąco zachęcamy Państwa do zgłaszania szkół do programu Energa Sailing gdyż dla dzieci jest to wielka szansa nie tylko na poznanie czegoś nowego, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, na poznanie nowych przyjaciół, ale przede wszystkim na przeżycie wspaniałej żeglarskiej przygody – mówi koordynator Małopolski Józefa Ogrodnik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.