Facebook Google+ Twitter

Energetyka zdominowała wizytę Pawlaka na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 21:39

Współpraca w dziedzinie energetyki i wspólne inwestycje to najważniejsze tematy poruszone przez wicepremiera Waldemara Pawlaka podczas wizyty na Białorusi.

Wiceszef polskiego rządu spotkał się w Mińsku z premierem Siergiejem Sidorskim i wicepremierem Andrejem Kobiakowem. Według Waldemara Pawlaka - Polska i Białoruś są gotowe do realizacji wspólnych projektów energetycznych.

Chodzi o budowę elektrociepłowni w obwodzie grodzieńskim i poprowadzenie drugiej nitki gazociągu Jamał - Europa. Wicepremier z satysfakcją przyjął zapewnienie władz w Mińsku o możliwości wejścia na białoruski rynek polskich banków i firm ubezpieczeniowych. - Obecność polskich banków i ubezpieczycieli na Białorusi będzie gwarantowała bezpieczeństwo polskim inwestorom -powiedział Waldemar Pawlak.

Podczas wizyty wicepremiera w Mińsku obecni byli również wiceszefowie resortów: gospodarki, finansów i rolnictwa oraz prezesi dużych polskich firm. Podpisano miedzy innymi porozumienia o współpracy warszawskiej giełdy z giełdą białoruską, wznowieniu żeglugi na kanale Augustowskim i zorganizowaniu w Polsce polsko - białoruskiego szczytu gospodarczego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.