Facebook Google+ Twitter

Energia czysta i bardzo... ludzka

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-03-31 11:54

Kiedy ceny energii rosną, a ekolodzy biją na alarm, że coraz bardziej zatruwamy naszą planetę, na oryginalny, ale bardzo praktyczny pomysł wpadło kierownictwo centrum gimnastycznego w Hongkongu.

Jego szefowie doszli do wniosku, że skoro klienci przychodzą, by spalić nadmiar energii, skumulowany na brzuszkach czy udach, to można tę energię wykorzystać i przy okazji zaoszczędzić na oświetleniu sali. Dlatego część urządzeń gimnastycznych zaopatrzyli w dynama połączone z akumulatorami.

Kiedy ktoś ćwiczy, jego energia nie idzie na marne, ale ładuje ogniwa, które pomagają m.in. oświetlać pomieszczenie. Przeciętnie podczas takiego wysiłku ćwiczący wytwarza około 50 watów energii w ciągu godziny. Może nie jest to dużo, ale gdyby takie generatory podłączyć do urządzeń, na których ćwiczą zawodowi sportowcy…

Jeden z szefów centrum, zachęcony pierwszymi rezultatami, snuje teraz wizję urządzenia, które zapobiegnie fatalnym skutkom oglądania telewizji. Do tej pory ludzie robią to w bezruchu, a jeszcze objadają się wysokokalorycznymi przekąskami. Można jednak stworzyć telewizor czerpiący energię z ćwiczeń właściciela – jeżeli podczas gimnastyki nie naładuje akumulatora odbiornika, to nie obejrzy ulubionego programu…
Pytanie, czy taki aparat znajdzie nabywców? (kp)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

świetny pomysł, ale na taki pomysł mogą wpaść tylko praktyczni Chińczycy. Ale naprawdę , po co marnować wysiłek
ludzi którzy chcą stracić kalorie, oświetlenie sali ! BOMBA !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hi,hi,hi a ja widziałem telewizor na pedały w Bieszczadach. Było to na Wańka Dział, gospodarstwo bez prądu a tu działa pralka "Frania" , telewizor i światło dla dzieci odrabiających lekcje a wszystko działało za pomocą prądnicy dynamo . Gospodarz siedział przy rowerze i pedałując dawał energię. Tak więc to nic nowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.