Facebook Google+ Twitter

Energia ze słońca. Wystawa kolektorów słonecznych w Warszawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-18 09:38

31 maja w Pałacu Kultury i Nauki będzie można zobaczyć jak wyglądają kolektory słoneczne, dowiedzieć się jak działają i w jaki sposób każdy z nas może korzystać z darmowej energii słonecznej.

Wystawa kolektorów słonecznych jest wydarzeniem towarzyszącym IV Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej organizowanym przez Instytut Energetyki Odnawialnej. 31 maja w sali Gagarina w Pałacu Kultury i Nauki w godzinach 9-15 będzie można zapoznać się z zasadą działania kolektorów słonecznych, ich rodzajami, efektywnością i możliwością uzyskania dotacji na ich instalację.

Czy to się w Polsce opłaca?

Mimo, że Polska to nie ciepły i słoneczny kraj położony na południu Europy, to jednak nasłonecznienie jest u nas wystarczająco wysokie, aby można było czerpać z niego korzyści materialne. Ile? Przy założeniu, że zastępowane jest konwencjonalne paliwo – energia elektryczna i korzystamy z dotacji jaką udziela NFOŚiGW, okres zwrotu inwestycji w kolektory wynosi ok. 6 lat, a roczne oszczędności na paliwie już w pierwszym roku mogą wynieść ok. 1,1 tys. zł.

Polska a odnawialne źródła energii
Wystawa słoneczna oraz Forum to wydarzenia podsumowujące Europejskie Słoneczne Dni - kampanię promującą wykorzystanie energii Słońca w Polsce. Według Badań CBOS ponad 82 proc. Polaków uznało energię słoneczną za najbardziej przyjazną ze wszystkich zielonych technologii. Jednak tylko 3 proc. z nas wykorzystuje energię odnawialną w swoich domach.

Wpływ na klimat
Polska emituje ponad 8 ton CO2 na statystycznego mieszkańca. średniej wielkości instalacja kolektorów słonecznych na Twoim domu to ok. 3 kolektory słoneczne, które pozwalają zredukować średniorocznie emisję o 1 tonę CO2, czyli tyle ile wyprodukuje samochód osobowy w ciągu roku.

Kolektory słoneczne to nie tylko ekologia ale również wyraźne oszczędności na energię. Wystawa to świetna okazja aby zrozumieć działanie kolektorów - zarówno dla starszych jak i młodszych. Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.