Facebook Google+ Twitter

Energooszczędny w pracy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-23 19:54

Zabierz się do działania w swoim miejscu pracy, we własnej firmie. Niewielkie kroki prowadzą do wielkiego celu.

Czy wiesz, że...

Plagą zachodnich państw jest notoryczne nie wyłączanie komputerów (pozostawianie ich w stanie czuwania) po opuszczeniu stanowiska pracy. Każdy taki zahibernowany komputer w czasie wszystkich weekendów w roku "pożera" energię wartą 63 funty. Rachunek jest prosty.

Pamiętaj!

• Używaj laptopów jeśli tylko możesz. W porównaniu do komputerów klasy PC zużywają one do 90 proc. prądu mniej. Ponadto nie zajmują tyle miejsca, dzięki czemu Twoi pracownicy mają więcej przestrzeni dla siebie. Podobny zysk energii uzyskujemy w przypadku używania drukarek atramentowych zamiast laserowych.

• Używaj tylko takich wygaszaczy monitora, które go wyłączają. Inne będą po porostu bezużyteczne, gdyż nowoczesne monitory nie potrzebują zabezpieczenia przed nierównomiernym wypalaniem (zużywaniem).

• Drukuj dwustronnie, a gdzie to możliwe wysyłaj maile zamiast faksów. Zaoszczędzisz na papierze i prądzie.

• Wyłączaj światło, gdy jest gorąco. Sztuczne oświetlenie może podnieść temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni.

• Zadbaj o to, by w Twojej firmie oświetlenie składało się głównie z nowoczesnych źródeł światła. Zwiększ to maksimum liczbę niezależnych stref włączania światła.

• Zrezygnuj z ciemnych kolorów ścian. Jasne kolory nie pochłaniają światła, dzięki czemu wnętrze wydaje się jaśniejsze pomimo mniejszych nakładów na oświetlenie. Jeśli prowadzisz własną firmę nie musimy Cię chyba długo namawiać do oszczędzania. Pamiętaj, że warto wziąć odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół Ciebie. Starajmy się racjonalnie korzystać z energii elektrycznej i wody także w miejscu pracy.

dzienziemi.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeśli celem samym w sobie jest oszczędzanie to tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.