Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7235 miejsce

Ener-Vita. Wiesława Czarkowskiego terapie holistyczne

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-23 15:14

Pomysł jest genialny w swojej prostocie. Leczymy po prostu całego człowieka, cokolwiek mu dolega. W ten sposób nie pominiemy, ani wrastających paznokci, ani lęków egzystencjalnych, ani zespołu Kawasaki.

Pytanie podstawowe: dlaczego tak wielu ludzi korzysta z usług szarlatanów medycznych? Wg J.A. Paulosa przyczyną jest analfabetyzm matematyczny, czyli brak elementarnej swobody w posługiwaniu się liczbami i ocenianiem prawdopodobieństwa, a w rezultacie nieumiejętność logicznego wnioskowania ("Analfabetyzm matematyczny i jego skutki", Stella Maris, 1999).

To oczywiście prawda, ale nie cała. W Polsce równie ważną przyczyną jest powszechny analfabetyzm w dziedzinie wiedzy empirycznej (nauki indukcyjne) będący m.in. skutkiem skostniałego, "humanistycznego" modelu szkolnictwa wyższego. W takim świecie, zamiast odkrywać nowe technologie (vide Finlandia) marnuje się czas i potencjał intelektualny dłubiąc "naukowo" w polityce, filozofii, ekologii, psychologii, lingwistyce, pedagogice lub nawet zjawiskach paranormalnych (http://tiny.pl/hqg82)

Efektem tej, w dużej części jałowej pracy, są opisy "nowych" wizji świata wyposażonego w "słuszne" idee tolerancji, pluralizmu, ekologii, poprawności politycznej, pozytywnego myślenia, bezstresowego nauczania, walki o prawa inaczej zorientowanych itp. W ten sposób bije się pianę tworząc cieplarniane warunki dla rozwoju postmodernistycznego relatywizmu, który przyspiesza ucieczkę od rozumu i zwykłego, oczyszczonego z ideologii, racjonalnego myślenia.
Jeśli przerysowuję, to tylko trochę i tylko w celu dydaktyczno-ostrzegawczym. Nikt bowiem nie może zaprzeczyć, że nonsensowne idee zawładnęły już elitami władz publicznych. Zaczęło się od ustalania prawd naukowych przez głosowanie. Na początek parlament obalił II zasadę termodynamiki i prawo Avogadra oraz potwierdził istnienie metafizycznych zjawisk takich, jak "pamięć wody" lub "leczenie informacją duchową" (nowelizacja ustawy "Prawo farmaceutyczne").

Potem poszło już łatwiej i do rejestru zawodów wpisano uzdrowicieli (bioenergoterapeutów), astrologów i wróżbitów (http://tiny.pl/hqg88). Zapomniano wprawdzie o prostytutkach, złodziejach i jasnowidzach, ale myślę, że tylko chwilowo. Z tymi ostatnimi, na przykład - współpracuje od dawna policja (http://tiny.pl/hqg86). Nie budzi więc mojego zdziwienia, że w tym paranormalnym świecie, statystyczny Polak (często nawet "wykształciuch") nie umie odróżnić przypadkowych korelacji od związków przyczynowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ewa
  • Ewa
  • 21.07.2011 13:38

Obsługa w Ener Vita jest ok ale wyczuwalna jest grobowa atmosfera spowodowana ogromnym brakiem szacunku pracodawcy do pracownika.
Totalny brak kultury

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian 60
  • marian 60
  • 11.11.2010 18:53

Panie doktorze świetny artykuł. Nieźle się ubawiłem.
Myślę ,że mógłby Pan skutecznie ośmieszyć coś co nazywa się "Zlot ludzi Nowej Ery Harmonia kosmosu" niech Pan sobie zobaczy sobie ten ich program tych ich "wykładów" i "nowinek"-to jest przecież tragikomiczne.
Obawiam się jednak że szkoda Pana czasu na ośmieszanie tego steku bzdur oferowanego na tym "zlocie"
bo już nawet ktoś o niskiej wiedzy medycznej i nie tylko może się zorientować że to jest s..ta.
Jest tam jednak tzw prosta metoda na raka "dr" Ashkara czyli coś a la A Słodowy "Zrób to sam" a to już jest niebezpieczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.09.2009 16:38

Pierwszy cytat z elektrody.pl na temat "urządzeń leczniczych" gabinetu Medycyny XXI wieku

Re: Takie dziwne urzadzenie badawcze
Źródłem podstawowym tych wszystkich "biorezonansów" są uniwersalne urządzenia lecznicze zastępujące:

- laboratoria mikrobiologiczne
- aparaty Roentgena
- rezonans magnetyczny
- EKG
- EEG
- tomografię
- rozmaz stolca
- przemysł farmaceutyczny
- itd

opisane tu:

http://www.drloyd.com/cure.pdf

Na stronie 46 (na wypadek gdyby link przestał działać daję kopię obrazka) urządzenie leczące wszystkoGdyby ktoś miał wątpliwości, tak to jest 555

Na stronie 482, urządzenie wykrywające wszystko:Gdyby ktoś miał wątpliwości, tak to jest generator Hartleya na transformatorze o przekładni 10.6

urządzenia te zostały twórczo dopracowane z wykorzystaniem najnowszych metod psychologii i BDPN (Biorezonanowego Drenowania Portfela Naiwnych) do postaci obecnych prezentowanych w linkach ...

że też tyle firm traci miliony na syntezę i badanie leków, produkowanie jakichś tomografów czy rezonansów magnetycznych kiedy wystarczy zwykły 555 za kilkadziesiąt groszy, ot głupcy

Drugi cytat

Ja właśnie od jakiegoś czasu śledzę temat Zappera od czasu jak mi znajomy przyniósł jeden taki kupiony za 200$ (dwieście $) stąd:

http://www.huldaclarkzappers.com/

Cała zawartość tej strony to jedna wielka ściema a do tego sprzedawane urządzenie jest nie dość, że niezgodne z opisem to jeszcze niebezpieczne.

Badanie ustrojstwa wykazało, że skala ma się nijak do tego co wychodzi z urządzenia

50Hz -> 592 Hz (czyli prawie 12 razy więcej)
1000 Hz -> 889Hz

5000 Hz -> 1600 Hz (czyli ponad 3 razy niżej)

40000 Hz -> 10210 Hz (czyli ok. 4 razy mniejsza)

90000 Hz -> 307 000 Hz (czyli ponad 3 razy więcej)

Prąd wyjściowy.

Zmierzony prąd zwarcia (czyli maksymalna wartość tego co układ może z siebie wypuścić ) wynosi 52 mA. Oznacza to, że w szczególnie niekorzystnych warunkach (wilgotna skóra po kąpieli) spora część tego prądu przepłynie przez nas i może nas po prostu ZABIĆ albo spowodować problemy z akcją serca !!!

Najgorszą rzeczą jaką znalazłem w tym układzie to to, że mimo, że urządzenie nie ma kołka uziomowego, to pomiędzy dowolną elektrodą
a kołkiem uziemiającym w gniazdku (to może też być kran, kaloryfer ) występuje napięcie 82V.

Po rozebraniu urządzenia okazało się, że jest to jakaś gotowa przetwornica impulsowa - zasilacz, możliwe, że ładowarka z dodanym w środku generatorem na 555 (opakowanym w koszulkę termokurczliwą i upchanym między elementami przetwornicy). Napięcie 82V przechodzi przez kondensatory przeciwzakłóceniowe (jeden z nich łączy część sieciową z minusem na wyjściu przetwornicy).
Całość dopełniają elastyczne opaski na ręce z elektrodami.

Czyli ogólnie mówiąc potencjalne krzesło elektryczne dla ubogich i jeszcze podobno tym dzieci można traktować
I wszystko za jedne 200$ !!!

Aha i oczywiście w urządzeniu jest migająca dioda

Trzeci cytat

To urządzenie powinno trafić do działu na wesoło
Rozbawiło mnie to:
1. http://www.enervita.com.pl/show.php?aid=biowave
a dokładnie karty chipowe (190zł) ... pakiet startowy z Heyah jest sporo tańszy
2. Nazwa urządzenia: "Digetron 1000" - robi wrażenie ... a jaka jest metoda pomiaru: przetwornik "drobnoustrojów chorobotwórczych zasiedlających człowieka" na uA,uV.
3. Bio Wave Generator LCD - spełnia kilka funkcji:
- wspaniały odstraszacz na komary (zakres pracy w częstotliwościach od 1 Hz do 1 MHz) czyli ultradżwięki też .... albo jako generator warsztatowy
- "regulacja napięcia wyjściowego od 1 do 15 Voltów niezależne od napięcia baterii" normalnie super jako zasilacz warsztatowy z płynną regulacją U....albo przydałoby sie takie cacko do zasilania lampki rowerowej bez konieczności ładowania baterii (tylko jak bateria jest rozładowana to z powietrza bierze się napięcie?)

WSZYSTKIE APARATY STOSOWANE W ENER-VICIE POWINNY BYC SPRAWDZONE PRZEZ BIEGŁYCH ELEKTRYKÓW I BIOFIZYKÓW.
Z OPISU WYGLĄDA MI TO NA JEDNO WIELKIE OSZUSTWO!!!!!!

Uważny czytelnik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.