Facebook Google+ Twitter

Engel: Drużyna Smudy nie miała duszy i to on za to odpowiada

Jerzy Engel w Kontrwywiadzie RMF FM ostro skrytykował Franciszka Smudę. To trener odpowiada za wyniki, a Smuda przegrał - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski. Engel uważa też, że nasza drużyna nie miała duszy i nic po sobie na tych mistrzostwach nie pozostawiła. Pytania o następcę Smudy nazywa grą medialną, a własnego faworyta nie ma.

Engel: Drużyna Smudy nie miała duszy i to on za to odpowiada / Fot. Piotr Muldner-Nieckowski/wikimedia/CC-BY-3.0Po dwóch latach współpracy, ludzi poznaje się dokładnie i na pewno będą sugestie, by Smuda został - stwierdził Jerzy Engel, komentując słowa obecnego selekcjonera, który powiedział, że teraz byłoby łatwiej z kadrą pracować. Na pytanie o ewentualnego następcę Smudy, Engel odpowiada, że na razie ma on ważny kontrakt z PZPN, a jego zarząd dopiero się zbierze, więc obecne spekulacje to wyłącznie gry medialne - informuje RMF FM.

Jerzy Engel uważa, że nasza reprezentacja nie miała duszy, jako przykład podaje własną kadrę sprzed 12 lat, o której kibice pamiętają do dzisiaj. Jego zdaniem zespół nie potrafił wytworzyć wśród siebie odpowiedniej atmosfery, która pomogłaby jej w trudnych momentach. Każdy trener ma swoją filozofię pracy. Smuda miał swoją i niestety przegrał - dodaje Engel.

W każdym zespole jest grupa zawodników, z którymi trener musi współpracować szczególnie w trudnych chwilach, gdyż piłkarze pewne rzeczy widzą inaczej. Nie można więc na siłę narzucać swojej woli. Smuda ma inny charakter i swój sposób pracy. To normalne, bo za wyniki zespołu odpowiada wyłącznie trener - dodaje człowiek, który w 2002 roku, po 16 latach przerwy, wprowadził polską drużynę narodową do wielkiej imprezy międzynarodowej. Engel stwierdził, że przede wszystkim zawiodła taktyka. Lewandowski był osamotniony i nic nie mógł zrobić, a wariant gry defensywnej był łatwy do odczytania dla rywali.

Konkurs na nowego selekcjonera to nic nowego. W PZPN zawsze był konkurs. Trenera kadry wybiera prezes i wiceprezes, a zatwierdza zarząd - tak nasz były selekcjoner odniósł się do propozycji minister Muchy, by przeprowadzić konkurs.

Engel na pytanie o zagranicznego następcę Smudy stwierdził, że na Euro 2012 tylko trzy drużyny miały zagranicznych trenerów. Zaś odnosząc się do kandydatury Fornalika, powiedział że to jeden z najzdolniejszych polskich trenerów i na pewno ma szanse. Sam jest zwolennikiem trenera krajowego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kibicka
  • Kibicka
  • 25.06.2012 21:48

...niech Pan Engel czy tez Pan Boniek przeanalizują swoją karierę jako trenerzy polskiej reprezentacji...ani jeden ani drugi specjalnie się nie wykazał.....ale oczywiście teraz to pozjadali wszystkie rozumy......mają najwięcej do powiedzenia ......

Komentarz został ukrytyrozwiń
lech lepiaf
  • lech lepiaf
  • 25.06.2012 20:23

A Mistrza Engela drużyna miała duszę..gdy przegrywała na Mundialu mecz za meczem...przygadał kocioł garnkowi....pozdrawiam!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.