Facebook Google+ Twitter

Ennio Morricone wystąpi w Krakowie z orkiestrą symfoniczną

Słynny kompozytor Ennio Morricone wystąpi w lutym 2015 roku w Kraków Arena. Będzie mu towarzyszyła 160-osobowa orkiestra symfoniczna z chórem polifonicznym.

Ennio Morricone wystąpi w Polsce w Kraków Arena / Fot. Olivier Strecker [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsWłoski kompozytor, znany między innymi jako autor muzyki w produkcjach "Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej", "Dobry, zły i brzydki" czy "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" 15 lutego 2015 r. zawita do Polski.

Jak podaje Dziennik Polski koncert odbędzie się w Kraków Arenie, gdzie artysta zaprezentuje swoje najsłynniejsze utwory. Wraz z kompozytorem na scenie pojawi się 160-osobowa orkiestra symfoniczna z chórem polifonicznym. Sprzedaż biletów ruszy 14 kwietnia.

To już druga wizyta muzyka w naszym kraju. Poprzednio kompozytor wystąpił na Rynku Głównym w Krakowie w czerwcu 2007 roku z okazji jubileuszu 750-lecia lokacji miasta.

Ennio Morricone urodził się w Rzymie w 1928 roku i jest najsłynniejszym kompozytorem muzyki filmowej. Skomponował muzykę do ponad 500 filmów, za co otrzymał honorową statuetkę za całokształt twórczości od Amerykańskiej Akademii Filmowej. Był również pięciokrotnie nominowany do Oscara m.in. za "Misję" i "Nietykalnych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.