Facebook Google+ Twitter

Enter Music Festival 2013 - trzecia edycja już wkrótce

  • P S
  • Data dodania: 2013-05-10 10:58

2 ważne muzyczne premiery, 2 projekty specjalne i ucieczki daleko poza schemat jazzowego Festiwalu:tak w skrócie wygląda program trzeciej edycji Enter Music Festival Leszka Możdżera, który w dniach 28-29.05.2013, odbędzie się w Poznaniu.

Leszek Możdżer, uznany na całym świecie pianista i kompozytor, zaprasza na swój Festiwal artystów, którzy znajdują się w różnych miejscach swojej muzycznej drogi, ale nie ustają w twórczych poszukiwaniach i chętnie dzielą się z publicznością ich efektami. Swoją twórczością dzieli się też z publicznością Enter Festiwalu sam dyrektor, który prezentuje w Poznaniu świeżo zaaranżowane muzyczne projekty. W 2013 roku będzie to premiera długo oczekiwanego, trzeciego studyjnego albumu tria Możdżer-Danielsson-Fresco, który muzycy kończą właśnie nagrywać
w Alwernia Studio w Krakowie.
www.enterfestival.pl / Fot. materiały organizatora
Nadchodząca edycja Festiwalu to premiery nowych projektów znakomitych twórców. Najważniejszym wydarzeniem będzie wspominana premiera albumu Możdżer-Danielsson-Fresco. Enter będzie też miejscem światowej premiery nowej płyty gwiazdy jazzowej wokalistyki, Caecilie Norby, pt. „Silent Ways”. Płyta, na której usłyszymy też Możdżera i Danielssona, zawiera utwory Leonarda Cohena, Paula Simona, Boba Dylana czy Johna Fogerty’ego, naturalnie w nowych aranżacjach.
Specjalny projekt zaprezentuje też na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim Zohar Fresco, który zaprosił do współpracy trzech muzyków, z którymi nigdy wcześniej nie spotkał się razem na jednej scenie. Również młody rumuński pianista, Adrian Gaspar, na prośbę Leszka Możdżera, wróci do koncepcji bałkańskiego jazzu i przyjedzie do Poznania z nowym składem, z którym zaprezentuje poznańskiej publiczności porywający materiał muzyczny: „Balkanix”.
www.enterfestival.pl / Fot. materiały organizatora
Festiwal rozpocznie się kojąco i łagodnie. Jako pierwsza, na scenie pojawi się Marialy Pacheco, kubańska pianistka z australijskim paszportem, laureatka ubiegłorocznego konkursu „Solo Piano” na Montreux Jazz Festival, którego jury przewodniczył Leszek Możdżer. Zaraz po niej, sceną zawładnie mariaż muzyki jazzowej i bałkańskiej, któremu przewodził będzie młody rumuński pianista: Adrian Gaspar. Nad Jeziorem Strzeszyńskim wystąpi wraz z multiinstrumentalnym międzynarodowym sekstetem. Odpowiedzią na jego energię będzie koncert zamykający Festiwal: afrykański septet Ba Cissoko; który na wzór ubiegłorocznego koncertu Nils Landgren Funk Unit – będzie miał za zadanie roztańczyć publiczność piknikowo-jazzowego Festiwalu.

Enter Music Festival udowadnia, że wyrafinowanej muzyki można z przyjemnością słuchać w piknikowej atmosferze, a urokliwy plener jeziora stanowi idealne tło dla różnorodnych muzycznie koncertów na znakomitym poziomie.

Więcej informacji: www.enterfestival.pl

Zdjęcia z poprzedniej edycji festiwalu na stronach:
www.wiadomosci24.pl
www.skrzypol.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.