Facebook Google+ Twitter

E-papieros na cenzurowanym?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-18 12:22

W Warszawie już niedługo zacznie obowiązywać zakaz palenia elektronicznych papierosów w środkach komunikacji miejskiej. Czy takie posunięcie faktycznie spowodowane jest troską o nasze zdrowie? Co o nim sądzą obie strony sprawy?

Wapowanie groźne dla zdrowia?

Władze miast, które zdecydowały się wprowadzić zakaz e-palenia w autobusach i tramwajach, argumentują swoje działanie licznymi skargami ze strony pasażerów. Zdaniem wielu osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej, elektroniczne papierosy nie tylko mają drażniący zapach, ale są również szkodliwe dla zdrowia. Wydaje się, że to wystarczający powód do wprowadzenia zakazu. Ale czy takie przekonanie pokrywa się z prawdą?

E-papierosy czeka pewnie jeszcze wiele badań i testów nim przekonamy się, czy są całkowicie nieszkodliwe dla otoczenia. Jednak całkiem niedawno magazyn medyczny Inhalation Toxicology Journal opublikował wyniki badania, w których dowiedziono, że substancje emitowane przez papierosy elektroniczne w przeciwieństwie do klasycznych papierosów tytoniowych nie stwarzają zagrożenia dla osób postronnych. Nie powinniśmy więc obawiać się, że wciągnięcie pary z e-papierosa nam zaszkodzi. O wiele groźniejszy dla organizmu jest spacer wzdłuż zakorkowanej ulicy, nad którą unosi się smog.

Głos z drugiej strony

Nie zmienia to jednak faktu, że nawet nieszkodliwy elektroniczny papieros może przeszkadzać osobom postronnym swoim intensywnym zapachem. Całkowity zakaz e-palenia to jednak bardzo stanowcze posunięcie. Co sądzi o nim druga strona? Czy sądzicie, że zdaniem producentów lub dystrybutorów e-papierosów powinniśmy palić wszędzie i kiedy tylko zechcemy?

- Nic podobnego – mówi Michał Kotwica ze sklepu e-dymek.com - Autobus czy tramwaj to miejsca, w których nie powinno się palić. Nawet zbyt mocne perfumy czy zapach kanapki mogą drażnić stłoczonych współpasażerów. Toteż rozumiemy, że aromat e-papierosa również może być uciążliwy.
(Karolina Bury)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na pewno wapowanie jest zdrowsze od zwykłego palenia, bo w e-papierosach nie ma substancji smolistych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.