Facebook Google+ Twitter

Epidemia AIDS zostanie opanowana w ciągu 16 lat?

Przedstawiciele agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. HIV i AIDS uważają, że do 2030 r. uda się opanować epidemię AIDS.

 / Fot. By Photo Credit: C. Goldsmith Content Providers: CDC/ C. Goldsmith, P. Feorino, E. L. Palmer, W. R. McManus [Public domain], via Wikimedia CommonsObecnie według UNAIDS liczba chorych na AIDS utrzymuje się na poziomie 35 mln. osób. Wirus HIV pozbawił życia 39 milionów ludzi od początku epidemii w latach 80. To połowa zakażonych - podaje serwis Wybrocza.pl.

W przyszłym tygodniu w Australii odbędzie się kolejna konferencja dotycząca choroby. Z tej okazji agenda UNAIDS wydała raport, w którym prognozuje, że w ciągu 16 lat uda się opanować epidemię w każdym zakątku Ziemi.

Dzięki nowoczesnym terapiom długość życia nosicieli wirusa HIV znacząco się wydłużyła. Miało do nich dostęp 13 mln zakażonych. Spada również liczba nowych zakażeń. Od 2001 r. jest ich mniej o 38 proc. O więcej niż 30 proc. spadła również liczba zgonów spowodowanych AIDS. W ubiegłym roku zanotowano 2,1 mln przypadków zachorowań. 3/4 chorych mieszka w 15 krajach świata.

Prognozy UNAIDS nie oznaczają, że Zespół nabytego niedoboru odporności wywołany wirusem HIV przejdzie do historii. To szacunki, które oznaczają, że w 2030 r. dostęp do leczenia będzie miała większość zakażonych, a ich długość życia nie będzie różnić się znacznie od ludzi zdrowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.