Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7310 miejsce

Epidemia gwiazd

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-27 15:47

Taniec z gwiazdami” - 4,6 mln widzów, „Gwiazdy tańczą na lodzie” - 3,2 mln widzów, „Jak oni śpiewają" - 3 mln widzów. Pewnie jeszcze wiele takich programów pojawi się w telewizji.

Życie gwiazd wręcz zawładnęło naszym życiem. Kilka tysięcy osób kupuje gazety tylko po to, by dowiedzieć się o nowym romansie Dody, kolejnym narzeczonym Paris Hilton, czy o setnym rozwodzie w Hollywood, które należą już tam do codzienności. Dlaczego programy o gwiazdach oraz wszelkie plotkarskie magazyny osiągnęły tak wielką popularność? O odpowiedź na to pytanie poprosiłam piętnastu ankietowanych i zdecydowałam się przedstawić te najciekawsze, moim zdaniem, opinie. Oto pierwsza z nich:

„Programy te zyskują tak wielką popularność, ponieważ interesuje nas życie osób, które osiągnęły w swoim życiu jakiś sukces. Ciekawi nas również zdobycie przez nie szczytu ich sławy."

A druga dość kontrowersyjna: „Uważam, że ludzie lubią oglądać gwiazdy, które się ośmieszają, biorąc udział w takich programach, często ukazując przy tym swoje wady np. brak umiejętności tanecznych lub wokalnych. Oglądając ich porażki zapominamy o swoich własnych problemach."

Chyba coś w tym jest, bo inaczej 3 mln widzów nie zasiadałoby co sobotę, aby obejrzeć kolejny odcinek „Jak oni śpiewają", czy niedzielny „Taniec z gwiazdami".

W „Jak oni śpiewają" śmiech wzbudzają u nas występy Anny Muchy, której z pewnością nie można pozazdrościć talentu wokalnego, bo z chwilą, gdy wychodzi na scenę, zaczynam wkładać sobie watę w uszy, chociaż i to nie pomaga. Natomiast w „Gwiazdy tańczą na lodzie" możemy zrywać boki, słuchając wypowiedzi Dody, które nie należą do ambitnych. Zapomniałabym wspomnieć o „umiejętnościach" tanecznych Mariusza Pudzianowskiego, który z niesamowitą lekkością wykonywał każdy ruch w „Tańcu z gwiazdami".

Tych przykładów znajdzie się z pewnością jeszcze wiele, ale nie chciałabym się tutaj rozdrabniać, bo chyba obraziłabym cały świat show-biznesu.

Chciałabym jednak jeszcze nawiązać do dość ciekawej opinii, którą uważam za bardzo słuszną: „Emitowanie na masową skalę programów o gwiazdach prowadzi do tego, że zarówno gwiazdy, które się ośmieszają jak i
twórcy programów zbijają na tym wielkie pieniądze, a fani tych programów są uczestnikami tej wielkiej maszyny produkującej olbrzymie pieniądze".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.