Facebook Google+ Twitter

Epidemia sejmowych komisji śledczych i politycznego śmiecia

Każdy kolejny dzień może przynieść nową sejmową komisję śledczą, która zapewni medialny i propagandowy spektakl dla wszystkich zainteresowanych. Dlatego z drżeniem w sercu słucham nowych wiadomości politycznych.

Jestem zwykłym, skromnym obywatelem naszego kraju. Przynajmniej taką mam nadzieję. Uczciwie pracuję, płacę podatki, konsumuję to i owo, wypoczywam i śpię. Jestem również mężem, ojcem i członkiem wspólnoty powiązanej więzami rodzinnymi. Od zawsze stroniłem od aktywnego uczestnictwa w polityce, co na szczęście nie utrudniło mi rozwoju kariery zawodowej. Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii i nie zamierzam nim być. W sumie- banał.
Tymczasem, w polityce wciąż dużo się dzieje, kotłuje, wrze i zmienia. Tam działają ludzie jakby ulepieni z innej gliny niż ja. Oni wciąż mnie pouczają co jest dobre a co złe, a częściej - która grupa polityczna jest dobra, a która nie. Nigdy nie jest zła grupa, do której dany polityk należy. Mam wrażenie, że uczestnicy gier politycznych uważają społeczeństwo za pospolite stado baranków bożych, których inteligencja jest poniżej poziomu ustalonego dla polityków.
Dlatego też, wytrwale objaśniają nam meandry życia gospodarczo - politycznego w naszym kraju. Najczęściej czynią to w okresie kampanii wyborczych i walk sejmowych.

Prawda jest różna?


Dziwnym jest, że interpretacja określonych zjawisk ma teraz co najmniej tyle postaci ile jest partii politycznych. Prawda zyskała nową jakość i definicję. Od czasów biblijnych prawda była tylko jedna. Zwykła, prosta, jasna i bezdyskusyjna. Obecnie, prawda jest traktowana jakby była ulepiona z gliny. Można ją kształtować według własnych potrzeb W użyciu jest wiele rodzajów prawd np. : obiektywna, historyczna, absolutna, oczywista, bezdyskusyjna, wątpliwa, każda prezentowana w dziesiątkach, wzajemnie wykluczających się wersji. Kolejne jej wersje mają bowiem służyć interesom konkretnych partii politycznych. To tak zwana oczywista oczywistość.

Igrzyska sejmowe


Polem do popisu walki o prawdę, a raczej walki "na prawdy" stały się sejmowe komisje śledcze. Podstawy prawne ich działania zostały uchwalone w 1999 roku. W założeniu, komisja miała służyć do wyjaśniania szczególnie trudnych polityczno-gospodarczych afer, w których uczestniczyli kluczowi politycy i których wyjaśnienie w normalnym trybie dochodzeniowym było utrudnione (ze względu na powiązania podejrzanych z aparatem ścigania i sądowniczym). Jakkolwiek by tłumaczono ideę powstania takich komisji, dla mnie był to wyraźny sygnał, że coś nie gra z polskim systemem prokuratorsko-sądowniczym oraz, że w ciągu mijającej dekady nie udało się jeszcze go uzdrowić z pozostałości komunizmu. Komisje uzyskały uprawnienia prokuratorskie i miały być, w moim mniemaniu, takimi doraźnymi quasi sądami ludowo-wojennymi, prowadzącymi sprawy nieomal od A do Z, z możliwością skierowania sprawy do Trybunału Konstytucyjnego, włącznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mi nasuwa się inna myśl , myślę że należy - nie powoływać nowych komisji śledczych , a powoływać nowych polityków na miarę nowych czasów , ale jak zrobić porządek z ekipą która pozostała w "blokach" a świat poszedł błyskawicznie do przodu , w tym fajnym kraju jak się nie zabierzemy za budowanie społeczeństwa obywatel=państwo to za niedługo już nic nie pozostanie obywatelom gdyż politycy zawładną państwem , jak ktoś powiedział "państwo to my = obywatele" na dziś dzień kilkunastu krzykaczy twierdzi że "państwo to my = partia " , w dobie internetu i dostępu do informacji powinniśmy dać politykom po "uszach" i w nadchodzących wyborach samorządowych wybrać władze lokalne pośród kandydatów nie z czołowych partii politycznych a spośród komitetów wyborczych mieszkańców , powinniśmy wybrać nie "kaczorków" na prezydenta państwa a człowieka nie zależnego ubiegającego się o ów mandat
jak można cokolwiek zbudować gdy mamy chorą ordynację wyborczą - obiecali nam JOW , obiecali koniec finansowania partii z kasy podatników i co mamy - afery , afery , afery czyli ogłupiania ciąg dalszy nic ponadto

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.10.2009 18:32

Uzdrowienie takich systemów jak: sądownictwo, prokuratura, organy ścigania wymaga także radykalnych zmian w kodeksach. Niestety na przeszkodzie stoją zapisy w konstytucji, które nie są adekwatne do współczesnych czasów. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi z różnego rodzaju komisjami sejmowymi, to wiadomo, że chodzi o kasę.... :))) Tak!!! Kasę nas podatników... http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=937

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.10.2009 12:55

zgadzam się z tym w 100 procentach, tylko jest jeden problem. Politycy nigdy nie zmienią tego stanu rzeczy, oni potrafią pływać tylko w mętnej, brudnej wodzie. Ludzi chcących cokolwiek zmienić jak na razie skutecznie się odsuwa, ośmieszając czy wręcz stwierdzając, że są niepoczytalni. Jenak media, sądownictwo, fiskus (afera Pana Kluski), wybory list partyjnych i inne pozwalają na ogłupianie ludzi, no i wspaniałe życie tych pseudo - naszych ............. politykierów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.