Facebook Google+ Twitter

Epidemię eboli wywołały owadożerne nietoperze? Tak twierdzą niemieccy naukowcy

Zdaniem naukowców z Instytutu Roberta Kocha w Berlinie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to owadożerne nietoperze są odpowiedzialne za epidemię eboli w Afryce Zachodniej.

 / Fot. Fot. Global Panorama CC BY-SA 2.0Badania przeprowadzone w rejonie wioski Meliandou w południowo-wschodniej Gwinei wskazują, że żyjące tam owadożerne nietoperze są źródłem tegorocznej epidemii eboli. Naukowcy swoje spostrzeżenia przedstawili w czasopiśmie "EMBO Molecular Medicine".

Naukowcy z Instytutu Roberta Kocha w Berlinie przez 4 tygodnie przebywali w Gwinei i obserwowali populację ssaków, które zamieszkiwały okoliczne lasy. Z obserwacji i rozmów z mieszkańcami wynika, że to nie nietoperze żywiące się owocami, na które ludzie polują i którymi się żywią, wywołały epidemię, ale nietoperze owadożerne.

Zobacz także: Tytuł "Człowieka Roku" przyznany. Time wyróżnił osoby walczące w wirusem eboli

Skąd taki wniosek? Zdaniem naukowców, jeśli to nietoperze, którymi żywią się ludzie byłyby odpowiedzialne za epidemię eboli, jej pierwszymi ofiarami byłyby osoby dorosłe. Tymczasem, pacjentem zero, czyli pierwszym zakażonym był dwuletni chłopiec, a to wskazuje na inną, nie związaną z pożywieniem drogę infekcji - informuje rmf24.pl. Jak się okazało, w pobliżu domu chłopca rośnie drzewo, na którym dostrzeżono kolonię owadożernych nietoperzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.