Facebook Google+ Twitter

Episkopat: Biskupi chcą prawnego zakazu zapłodnienia in vitro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-07 19:29

Biskupi zwracają się do parlamentarzystów o wprowadzenie prawnego zakazu stosowania zapłodnienia in vitro. Apel zawarto w komunikacie wydanym po zakończeniu obrad Konferencji Episkopatu. Na zebraniu plenarnym w Warszawie duchowni dyskutowali o nowym statucie, przygotowaniu do kapłaństwa i programie duszpasterskim na najbliższe lata. Odnieśli się jednak także do bieżącej sytuacji społecznej.

Hierarchowie podkreślili, że są "zatroskani o praworządność w naszej Ojczyźnie". Poprosili parlamentarzystów o "uchwalanie służących dobru Polaków ustaw, także odnoszących się do obrony życia nienarodzonych oraz prawnego zakazu stosowania zapłodnienia in vitro".

Biskupi przyjęli także zasadnicze założenia trzyletniego programu duszpasterskiego, który będzie realizowany pod hasłem "Kościół domem i szkołą komunii". Ma on rozwijać główną myśl Soboru Watykańskiego II i listu apostolskiego Jana Pawła II "Novo millennio ineute".

Episkopat wspominał także wizytę w Polsce prawosławnych duchownych z monastyru świętego Nila koło Ostaszkowa, którzy poprosili o kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, którą chcą umieścić w swojej kaplicy.

Jak czytamy w komunikacie - "biskupi z wdzięcznością przyjęli ten piękny gest ze strony prawosławnej". Dostrzegają w nim ważny krok ku pojednaniu Kościołów katolickiego i prawosławnego, a także Polaków i Rosjan. Przypomnieli też, że "obowiązkiem Kościołów jest budowanie mostów pojednania i porozumienia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.