Facebook Google+ Twitter

Episkopat: In vitro przeciw człowieczeństwu. Dziecko z in vitro to produkt

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-27 15:30

W sobotę na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego miała miejsce konferencja zespołu ekspertów Episkopatu Polski ds. bioetyki. Przedstawiciele KEP sprowadzili dziecko z in vitro do roli "produktu".

 / Fot. Carin AraujoW debacie udział wzięli: przewodniczący zespołu ekspertów KEP abp Henryk Hoser, członek zespołu bp Józef Wróbel, prawnik ks. Franciszek Longchamps de Berier oraz przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości Michał Królikowski.

Biskup Wróbel w swoim wystąpieniu nawiązywał do zapisu w dokumencie bioetycznym Episkopatu, że przy metodzie in vitro plemniki uzyskuje się od ojca w akcie samogwałtu, manipuluje się wielokrotnie organizmem matki, a dziecko zostaje zredukowane w tym procesie do roli produktu. Mówił, że posiadanie dziecka nie może być środkiem zaspokojenia pragnień rodziców

- Uznawanie dziecka za kogoś niższego, podlegającego arbitralnym dyspozycjom, upodobaniom, pragnieniom czy oczekiwaniom, jest występkiem przeciwko jego człowieczeństwu i godności - mówił biskup.

Dodał, że potępienie metody in vitro nie jest "stygmatyzowaniem" dziecka tylko "poszanowaniem jego godności". Sam jednak odwołał się do dokumentu, który sprowadza dziecko poczęte metodą in vitro do roli "produktu".

- Nie stygmatyzują dziecka ci, którzy o tym głośno mówią i domagają się poszanowania jego godności i wynikających z niej praw, ale ci, którzy przypisują sobie prawo do decydowania o jego życiu, usiłując je stworzyć w stechnicyzowanej procedurze, narażając przy tym na poważne, trwałe konsekwencje zdrowotne - powiedział.

Ks. Franciszek Longchamps de Berier, znany szerzej z teorii bruzdy na czole u dzieci z in vitro, zastanawiał się, czy dziecko poczęte taką metodą może mieć później jakieś roszczenia do swoich rodziców w związku z tym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Słusznie zauważa Piotr Grawiat, że bardziej przedmiotowego traktowania dziecka, jakie widzimy ze strony kościoła, trudno doszukać się gdzieś indziej... Bo jakaż to podmiotowość jest widoczna na przykład w akcie chrztu dziecka? Albo opowiadanie o cudzołożeniu dzieciom i o jedynym tylko Bogu podczas przygotowania do pierwszej komunii, nie jest gwałtem na psychice dzieci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli człowiek z in vitro nie może zostać super produktem, czyli księdzem.
Ma szczęście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto dowód na nieistnienie Boga !, bo gdyby istniał, zgraja ekspertów Episkopatu zostałaby po takich stwierdzeniach ukarana. Oto biskup Wróbel z nie pozostawiającą cienia wątpliwości wypowiedzią, że „przy metodzie in vitro plemniki uzyskuje się od ojca w akcie samogwałtu „, ośmiesza nie tylko siebie samego , lecz także cały Kościół katolicki w Polsce. Ukazuje także prymitywizm i zacofanie w myśleniu i postrzeganiu świata dzisiejszych tzw. „eminencji” kościelnych.
Możliwości pobrania nasienia do badania, bez użycia samogwałtu jest kilka, a jeden z nich odbywa się podczas normalnego aktu małżeńskiego przy użyciu specjalnej prezerwatywy. Innymi to np.:Biopsja najądrza, Test postkoitalny, Metoda Dunna. Następnie, biskup wypowiada słowa: „ Nie stygmatyzują dziecka ci, którzy o tym głośno mówią i domagają się poszanowania jego godności i wynikających z niej praw, ale ci, którzy przypisują sobie prawo do decydowania o jego życiu, usiłując je stworzyć w stechnicyzowanej procedurze, narażając przy tym na poważne, trwałe konsekwencje zdrowotne”

I znów, nie ma Boga ?!

Czy to nie Kościół, od najmłodszych lat, nie tylko, że sobie uzurpuje prawo do decydowania o życiu ludzkim, lecz te prawo konsekwentnie wdraża. To Kościół stygmatyzuje przekazywaniem swoich sakramentów, ukierunkowując młode umysły na swój sposób, rabując tym samym zdrowy rozsądek i trzeźwe, niczym nie skrzywione spojrzenie na świat. To Kościół, i nikt inny, od wieków uznaje dziecko za kogoś niższego narzucając mu swoją ideologię i wydając arbitralne dyspozycje bez pytania o zdanie, często wbrew upodobaniom, pragnieniom czy oczekiwaniom. I to, nie jest występkiem przeciw godności, to jest wielka zbrodnia, zbrodnia trwająca od ponad dwóch tysięcy lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.