Facebook Google+ Twitter

Episkopat Polski: Katecheza poza szkołą? To nieodpowiedzialne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 20:26

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skrytykował sugestie na temat przeniesienia katechezy ze szkół do parafii. Arcybiskup Michalik analizował tę kwestie podczas dwudniowych obrad biskupów w Białymstoku.

Podkreślił, że dyskutowana ostatnio w mediach kwestia katechezy w szkole i propozycje, aby przenieść ją ze szkoły do parafii, powstaje w nieodpowiedzialnych środowiskach.

Arcybiskup Michalik podkreślił, że katecheza w szkole ma swoją rolę do spełnienia. - Jest to okazja, przedstawienia wielkich wartości, które tkwią w przesłaniu ewangelicznym, w tym co głosi Jezus i Kościół - mówił.

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że katecheza jest przede wszystkim wiedzą religijną, ale także religijnym przeżyciem. Arcybiskup Michalik oddzielił ją jednak od katechezy przedsakramentalnej w parafiach i zwrócił uwagę na potrzebę katechizacji dorosłych i ciągłego pogłębiania wiary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chyba Episkopat nie do końca wie, jak wyglądają katechezy w szkołach, jak zachowują się na nich dzieci i co przeżywają katecheci (w tym także niektórzy księża). Pomijam już "atmosferę skupienia i duchowe przeżycie" religii w sali na przykład chemicznej (bo w mało których szkołach są pracownie katechetyczne). Rozumiem, że gdyby religia powróciła na parafie księża nie otrzymywaliby zapłaty za te lekcje, jak to drzewiej bywało, i w tym sęk (?!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.