Facebook Google+ Twitter

Episkopat: Zero tolerancji dla pedofilii w Kościele

Rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch poinformował, że główne założenia dokumentu na temat pedofilii w Kościele brzmią: "zero tolerancji dla pedofilii w Kościele" i "pełna ochrona dla ofiar i ich bliskich".

Jak podaje TVN24, Rada Prawna Episkopatu przygotowała nową wersję dokumentu w sprawie postępowania w przypadkach oskarżenia duchownych o pedofilię. Po zatwierdzeniu przez episkopat, dokument ten zostanie wysłany do Stolicy Apostolskiej i będzie obowiązywać dopiero po jego zatwierdzeniu.

"Nie chcemy niczego ukrywać, bo wiemy, że byśmy robili krzywdę Kościołowi, ludziom" - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik. Powiedział także, że Kościołowi zależy na tym, aby dzieci były chronione przed pedofilią i że ksiądz, który dopuszcza się takich czynów może być przeniesiony do stanu świeckiego. Spytany o kwestię ewentualnych odszkodowań wypłacanych ofiarom, powiedział: "Jest niebezpieczeństwo przeniesienia odpowiedzialności z człowieka na instytucję, ja bym się tego bardzo strzegł".

Oprócz kwestii pedofilii, podczas obrad episkopatu podejmowane będą także inne tematy dotyczące Kościoła, jak np. finansowanie go oraz dokument społeczny KEP, regulujący uczestnictwo katolików w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym.
W obradach uczestniczą przedstawiciele episkopatów m.in. z Francji, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Czech, Rosji, Litwy, Białorusi i Kazachstanu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

piqut
  • piqut
  • 14.03.2012 08:25

To czy teraz będą zajmować się niewyżyte chłopaki ? Masowo zabiorą się za parafianki i poprawią przyrost naturalny. Jak na wiosnę kawalerka podniesie kiecki, jak za babami zacznie ganiać, jak fujary dostaną pełnego wzwodu to lepiej siedzieć w domu. Taki to przeleci co się nawinie ! A odszkodowania to sobie wybijcie z głowy ! Tak może być w USA ale tu Nigdy ! Głódź da sobie jaja ukręcić, a grosika nie odda. Chyba że na wódę i zakąskę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, troszkę spóźniony zapłon, ale lepiej późno niż wcale. Tylko z czego zapłaci odszkodowanie, skoro nic nie ma?! A kara adekwatna do czynu powinna wynosić około 500.000 zł zadośćuczynienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.