Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16667 miejsce

Episkopat zmienił treść IV przykazania kościelnego. Zakaz zabaw tylko w Wielkim Poście

Konferencja Episkopatu Polski wprowadziła zmiany w IV przykazaniu kościelnym. Okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu.

Nowelizacja IV przykazania: zabawy w piątek stały się dozwolone / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bastoners_terrassa_13.jpg"Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" - tak dotąd brzmiało IV przykazanie kościelne. Podczas 362. Zebrania Plenarnego KEP dokonano nowelizacji przykazania. Jak podaje deon.pl spotkanie odbyło się w Wieliczce w czerwcu 2013 roku, ale dokument musiał zostać zalegalizowany, co odbyło się na ostatnim zebraniu Episkopatu Polski. "To wyjście naprzeciw wiernym" - tłumaczy Kościół.

Nowa wersja IV przykazania ogranicza zakaz zabaw do okresu Wielkiego Postu. "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach"

"Przykazania nie są po to, aby wiernych udręczyć, ale pomóc im przeżywać wiarę" - tłumaczy na polskieradio.pl ksiądz Mateusz Matuszewski. Dodaje również, że Kościół rozumie obecne czasy. Większość zabaw i imprez odbywa się właśnie w piątki lub soboty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Warto jeszcze dodać do Dekalogu rozszerzenie plików wykonywalnych .exe i już wszystko powinno grać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To znaczy, że każde granice mogą być przekraczalne... Okazuje się, że "Vox populi, vox Dei".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.