Facebook Google+ Twitter

Episkopat zmienił treść IV przykazania kościelnego. Zakaz zabaw tylko w Wielkim Poście

Konferencja Episkopatu Polski wprowadziła zmiany w IV przykazaniu kościelnym. Okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu.

Nowelizacja IV przykazania: zabawy w piątek stały się dozwolone / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bastoners_terrassa_13.jpg"Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" - tak dotąd brzmiało IV przykazanie kościelne. Podczas 362. Zebrania Plenarnego KEP dokonano nowelizacji przykazania. Jak podaje deon.pl spotkanie odbyło się w Wieliczce w czerwcu 2013 roku, ale dokument musiał zostać zalegalizowany, co odbyło się na ostatnim zebraniu Episkopatu Polski. "To wyjście naprzeciw wiernym" - tłumaczy Kościół.

Nowa wersja IV przykazania ogranicza zakaz zabaw do okresu Wielkiego Postu. "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach"

"Przykazania nie są po to, aby wiernych udręczyć, ale pomóc im przeżywać wiarę" - tłumaczy na polskieradio.pl ksiądz Mateusz Matuszewski. Dodaje również, że Kościół rozumie obecne czasy. Większość zabaw i imprez odbywa się właśnie w piątki lub soboty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Warto jeszcze dodać do Dekalogu rozszerzenie plików wykonywalnych .exe i już wszystko powinno grać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To znaczy, że każde granice mogą być przekraczalne... Okazuje się, że "Vox populi, vox Dei".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.