Facebook Google+ Twitter

Erasmus. Zastanawiasz się nad wyjazdem? To może być przygoda życia

Jesteś studentem i masz dość rutyny na uczelni? Może chciałbyś wyjechać za granicę, usamodzielnić się, poznać język i przeżyć coś niezwykłego? Tak? W takim razie program Erasmus to coś dla Ciebie!

Erasmus / Fot. cocoinzenl/licencja CC 2.0

Co to jest program LLP Erasmus?


The Lifelong Learning Programme - Erasmus jest programem Unii Europejskiej, obejmującym zarówno studentów, jak i pracowników uczelni i polega na wymianie młodzieży między krajami Unii Europejskiej. Wyjazd trwa minimum 3 miesiące, a maksimum cały rok akademicki. Erasmus może dać Ci niesamowite możliwości.

Po pierwsze dostajesz dofinansowanie z uczelni i z Unii Europejskiej - wyrównanie pieniężne, aby pobyt za granicą nie był dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem. Masz możliwość nauki w obcym języku - możesz to potraktować jako darmowy, intensywny kurs językowy. W ten sposób z pewnością szybciej podszkolisz swoje słownictwo niż na zajęciach językowych
na swojej uczelni. Wyjazd może być dla Ciebie impulsem do podjęcia nowego kierunku studiów, pracy, znalezienia nowego hobby, lub, co dość często się zdarza, poznania drugiej połówki. Lub

Czytaj także: Socrates-Erasmus - z czym to się je?

Ubiegając się później o pracę, pracodawca z pewnością inaczej spojrzy na Twoje CV, widząc
że spędziłeś rok na zagranicznej uczelni. Takie doświadczenie, świadczy również o tym, ze jesteś osoba otwartą, chętną do wyjazdów i podejmowania nowych wyzwań. Oczywiście, wyjazd wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami - daleko od rodziny, przyjaciół, domu. Jednak myślę, że większość osób, korzystających z programu Erasmus, nie żałuje i jest to dla nich jedno z cenniejszych doświadczeń w życiu.

Jakie warunki trzeba spełnić?


Kryterium przydziału stypendium na każdym wydziale jest inne. Pod uwagę brana jest średnia ocen, aktywność na uczelni, a także poza nią, wolontariat, znajomość języka kraju do jakiego się udajesz. Czasem liczy się także to, co napiszesz w liście motywacyjnym. Umotywuj dość szczegółowo, dlaczego chcesz wyjechać. Wyobraź sobie, jak ten wyjazd może na Ciebie wpłynąć, jak Cię rozwinie i napisz to! Istotne jest też czasami to, na którym roku jesteś (często osoby z wyższych lat mają pierwszeństwo w przyznaniu stypendium).

Zajrzyj: Erasmus - szansa na przygodę

Jak zakwalifikować się na Erasmusa?


Najważniejsza jest Twoja motywacja i determinacja w sprawie wyjazdu. Dokładnie czytaj wszystkie informacje i zwróć szczególną uwagę na daty.

1. Najpierw dowiedz się, jak wygląda rekrutacja na twoim wydziale
2. Sprawdź, do jakich krajów możesz wyjechać i zobacz, jakie wymogi musisz spełnić
3. Poszukaj informacji dotyczących dokumentów
4. Zwróć uwagę na terminy: składania podań, rejestracji

Po spełnieniu wszystkich wymogów, czekaj na wyniki. Rekrutacje przeprowadza się na uczelni według określonych wcześniej kryteriów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Przygoda życiowa w moim pojęciu, to nie upijanie sie do nieprzytomności. Przygoda z życiem to własnie nauka jęzka i poznawanie obcej kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Erasmus
  • Erasmus
  • 04.02.2011 11:01

Ale macie dziwne poglądy i płytkie myślenie. Przygody należy tak dopierać, aby nas rozwijały. Nie wszyscy się upijaj tak jak myślicie. Zawsze znajdziecie wiele osób, które będą chciały podróżować, robić coś dodatkowego, zwiedzac świat, poznawac kulturę. A do tego nauka języka, to chyba najważniejsze. Do tego cenny wpis do CV, studiowanie na zagranicznej uczelni to nagroda i wyróżnienie na które trzeba cięzko pracować. To nie kara, która krzywdzi! Każdy ma wybór i może spędzić ten czas tak jak chce! A może próbowaliście i zwyczajnie nie udało się wam? a teraz pozostał żal i złość ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ATO
  • ATO
  • 04.02.2011 07:56

Daje Łukaszowi najwyzsza ocene za trafioną wypowiedz !!!cyt: "Oczywiście to jest wybór, ale jeśli wszyscy wokół codziennie upijają się do nieprzytomności,....., to spędzenie 3 miesięcy w samotności jest średnią opcją." A pani Isabell powiem , że przygody szybko sie konczą a te zakrapiane są pustym bezwartosciowym epizodem i okaleczajace ludzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 03.02.2011 22:42

Pieknie powiedziane wiec powtorze : "Jestem optymistą. A przygody trzeba dobierać tak, by nie skrzywdzić siebie, a tym bardziej, by krzywdy nie wyrządzić komuś innemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem optymistą. A przygody trzeba dobierać tak, by nie skrzywdzić siebie, a tym bardziej, by krzywdy nie wyrządzić komuś innemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr b.
  • Piotr b.
  • 03.02.2011 13:00

a z .upy piszesz lukasz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu pesymisto... życie to przygoda i tylko tacy je wygrywają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm, co do orgazmusa. Oczywiście to jest wybór, ale jeśli wszyscy wokół codziennie upijają się do nieprzytomności, a poziom nauki jest tak niski, ze nie ma się czego uczyć, to spędzenie 3 miesięcy w samotności jest średnią opcją. Tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele o miejscu, w które jedziemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.