Facebook Google+ Twitter

Erbarme Dich - Pasja według św. Mateusza i Speed Walking w warszawskim Kinie Muranów

Kino Muranów zaprasza na projekcje na żywo filmów z programu jednego z najciekawszych światowych festiwali - Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Projekcje 25 oraz 27 stycznia 2015 roku.

Festiwal odbywa się od 1972 roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Europie. Rotterdam Live to międzynarodowe wydarzenie, w ramach którego widzowie w różnych częściach Europy będą mogli obejrzeć wybrane premiery z programu 44. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Po każdym z seansów odbędzie się transmisja na żywo ze spotkania z twórcami obecnymi na premierze w Rotterdamie, zaś widzowie będą mieli możliwość włączenia się do rozmowy za pomocą twittera.

W programie:

 / Fot. Materiał prasowyErbarme Dich - Pasja według św Mateusza - W swoim najnowszym filmie, Ramón Gieling przedstawia ludzi, dla których Pasja według Św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha okazała się objawieniem. Każdy z nich ma zupełnie inną przeszłość, która skłania go do osobistego związku z dziełem Bacha. Status społeczny czy narodowość nie mają znaczenia. Pasja wg Św. Mateusza oddziaływuje na wszystkich z taką samą siłą. Odgrywa decydującą rolę w ich stosunkach z bliskimi i w codziennej pracy. Wypowiedzi każdego z bohaterów przeplatają się z muzyką. Dokument w swojej oryginalnej formie pozwala nam zrozumieć fascynująca relację pomiędzy muzyką a ponadczasowością.

Projekcja: 25 stycznia (niedziela), godz. 16.00

Zobacz także: Dwie polskie produkcje na festiwalu filmowym Sundance. "Punkt wyjścia" i "Obiekt" zakwalifikowały się do konkursu Documentary Short Films

 / Fot. Materiał prasowySpeed Walking - 13-letni Martin, niespodziewanie dowiaduję się o śmierci swojej matki. Dla jego bliskich to cios, po którym nie mogą się pozbierać. On sam, choć nie jest mu łatwo, próbuję żyć dalej. Mimo swojego młodego wieku bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół niego i próbuje znów nadać sens codzienności. Jako najmłodszy wśród żałobników, zachowuje się najdojrzalej, starając nie dać się wyprowadzić z równowagi emocjom. Odkrywa swoje pierwsze fascynacje miłosne i poznaje świat dorosłych, dla których jest wsparciem. Tytułowy speed walking odnosi się nie tylko do dyscypliny sportowej, którą uprawia chłopiec. Jest on również alegorią do życia, przez które idąc, nie warto się zatrzymywać. Reżyser Niels Arden Oplev stworzył ciepły i pogodny film, w którym życie, mimo, że bywa nieprzewidywalnie smutne, wciąż pozostaje ciekawe i warte tego, aby je kontynuować.

Projekcja: 27 stycznia (wtorek), godz. 19.00

Bilety w cenie 20 zł
Więcej informacji: muranow.gutekfilm.pl

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.