Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

41720 miejsce

Erbud S.A. realizuje większość inwestycji miejskich w Szczecinie

Erbud S.A. należy do grona dużych firm budowlanych, które podpisują kontrakty na budowy w Polsce i za granicą. Także w Szczecinie firma zrealizowała kilka czy kilkanaście inwestycji, w tym miejskich: m.in. budowę Teatru „Pleciuga”.

W murach tej Starej Transformatorowni Erbud S.A. ma zbudować Transformację Sztuki. / Fot. Andrzej SadowskiInwestycje miejskie w realizacji, takie jak budowa: hali widowiskowo-sportowej, Transformacji Sztuki, Cmentarza komunalnego przy ul. Bronowickiej, czy Modernizacja Alei Kwiatowej itp. padły w przetargach łupem firmy Erbud S.A. Jednak miasto ma coraz więcej problemów na linii inwestor - wykonawca, z wykonawstwem budów firmy Erbud S.A. Dotyczy to budowy m.in. Cmentarza komunalnego przy ul Bronowickiej, czy chociażby modernizacji Alei Kwiatowej.

Chociaż Erbud S.A zakończył w maju przeszłego roku budowę cmentarza komunalnego, do dzisiaj nie ma oficjalnego odbioru budowy, bo cmentarz komunalny przypomina raczej bajoro (czy obecnie lodowisko) i sprawę winy (między inwestorem i wykonawcą) za zaistniałą sytuację rozsądzi prawdopodobnie sąd. Podobnie jest z modernizacją Alei Kwiatowej - terminy zakończenia prac przez Erbud S.A. są przesuwane z miesiąca na miesiąc, z kwartału na kwartał, bo po wejściu w grunt firma Erbud S.A natrafiła na niezinwentaryzowany kabel Enei i rurociąg ZWiK-u. Ta wydawałoby się drobna inwestycja (z przyczyn obiektywnych?) będzie realizowana kilka lat.

Nie oznacza to, że miasto nie posiłkuje się przy inwestycjach specjalistycznych, innymi wykonawcami, takimi jak: Warbud S.A. przy budowie Filharmonii, Nawimor przy przebudowie Szczecińskich bulwarów, Eurowi przy Modernizacji ul Struga, Intopu przy budowie Kładek nad ulicą Struga (następna firma, która nie radzi sobie z terminowym wykonawstwem), szwedzkiej grupy Skanska S.A. przy budowie Muzeum Przełomów itp.

Jednak większość typowych miejskich inwestycji, realizuje w Szczecinie firma Erbud S.A. Mieszkańcy mogą się cieszyć z tego, że miasto to istny plac budowy, gdyż oprócz ww. inwestycji realizowane są modernizacje i przebudowy ulic, kolejne etapy obwodnicy Szczecina, niedługo ma ruszyć też
budowa: Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, portu jachtowego na Wyspie Grodzkiej itp.Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zenon Grzyb
  • Zenon Grzyb
  • 11.02.2012 13:17

A może jeszcze wybudują kładkę w Rurce, i przywrócą Rurkę niezmotoryzowanym grzybiarzom!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju. Nie wypada popełniać takich niedelikatności. Akurat na urodziny prezydenta. Mógł Pan odczekać, aż dojdzie do siebie po oblewaniu swoich urodzin. Podobno według wróżby prezydent ma wszystko zaczynać od początku. Może tym razem załapie kogoś, bardziej solidnego i wiarygodnego w wykonawstwie.
Jeszcze gdyby mógł Pan wesprzeć mnie w ponaglaniu władz do "przerzucenia" kładki nad przejazdem kolejowym na Pomorskiej w Szczecinie Dąbiu - byłbym wdzięczny i zobowiązany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.