Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28182 miejsce

E-rehabilitacja w Łodzi

Kolorowe Przedszkole, pierwsza w Łodzi i regionie placówka zajmująca się dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, wprowadziło możliwość zdalnego obserwowania zajęć przez internet.

Po zalogowaniu się do systemu, można przez internet obserwować zajęcia prowadzone w Kolorowym Przedszkolu - Usługę E-rehabilitacji prezentuje Dorota Miszczak z Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. / Fot. B. StawowskiKolorowe Przedszkole powstało z inicjatywy Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat, a zajęcia rozpoczęły się w kwietniu 2009 roku. - Pierwszego września nasza placówka otrzymała wpis do ewidencji przedszkoli niepublicznych. - Mówi Izabela Jachim-Kubiak, prezes zarządu Fundacji. Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sześciogodzinny pobyt w przedszkolu, śniadanie, obiad i transport dzieci jest całkowicie bezpłatny. Do placówki mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 5 lat, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz potrzebie kształcenia specjalnego. Warunkiem przyjęcia jest możliwość nawiązywania jakiegokolwiek kontaktu z dzieckiem.

W Kolorowym Przedszkolu praca z dziećmi oparta jest na metodzie nauczania W Kolorowym Przedszkolu zajęcia prowadzone są według metody nauczania kierowanego, opracowanej przez węgierskiego lekarza Andreasa Peto. / Fot. B. Stawowskikierowanego, opracowanej przez węgierskiego lekarza Andreasa Peto. Metoda zakłada stosowanie odpowiednich mechanizmów pracy z dziećmi (między innymi zajęcia w grupie, powtarzalność czynności, obecność wychowawców wspierających) oraz specjalnych mebli i przyrządów, tzw. mebli Peto. Meble te mają budowę szczebelkową, co umożliwia chorym dzieciom naukę prawidłowego chwytania oraz utrzymywania prawidłowej pozycji.

Dzięki współpracy z PFRON udało się uruchomić tzw. e-rehabilitację. Jest to oferta skierowana głównie do rodziców dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Za pomocą kamer internetowych można śledzić zajęcia odbywające się w przedszkolu, a następnie realizować je z własnym dzieckiem. Aby móc oglądać przekaz z przedszkola, należy wejść na stronę Kolorowego Przedszkola i wypełnić specjalny formularz. Po jego wysłaniu, otrzymuje się hasło dostępu. Obraz i dźwięk transmitowane są w godzinach od 9 do 15.

- Naszym celem jest przygotowanie niepełnosprawnych dzieci do otwartego systemu szkolnictwa, na przykład w klasach integracyjnych - mówi Izabela Jachim-Kubiak. Nabór do Kolorowego Przedszkola trwa cały rok. Dodatkowe informacje na temat działania placówki można znaleźć na stronie internetowej http://www.kolorowyswiat.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielki +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.