Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8358 miejsce

Ergo Arena. Drugie urodziny gdańsko-sopockiej hali

231 imprez, 850 tys. widzów, 21 mln zł zysku, 20,7 mln zł kosztów utrzymania - tak w liczbach przedstawia się bilans dwuletniej działalności Ergo Areny.

Wnętrze Ergo Areny / Fot. Dorota KwiatkowskaHala Gdańsk-Sopot - spółka zarządzająca obiektem ma się czym pochwalić, ponieważ arena aż tętni życiem. Ma na swoim koncie m.in. takie koncerty jak: Lady Gagi, Rammsteina czy Ozziego Osbourna, a w sumie aż 43 muzyczne wydarzenia. Jednak wśród wszystkich imprez, które odbyły się do tej pory największą część stanowią rozgrywki sportowe, gdyż jest ich aż 155. Na stałe grają tutaj trzy zespoły: Atom Trefl Sopot, Lotos Trefl Gdańsk oraz Trefl Sopot. Aczkolwiek pamiętać trzeba, iż w hali oglądać można nie tylko siatkówkę, czy koszykówkę. Zorganizowano tu także m.in. Galę Sztuk Walki KSW, Galę Wrestlingu WWE oraz Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie. Pozostałą część wydarzeń stanowią targi, przedstawienia, produkcje TV, show oraz konferencje.

Po drugim roku funkcjonowania Ergo Areny wszystkie te imprezy przyciągnęły dodatkowo aż 470 tys. widzów. To spowodowało, iż hala ze swoich przychodów jest w stanie utrzymać się sama (podobnie jak w roku poprzednim), nie potrzebując dofinansowania ze strony Gminy Gdańska i Sopotu, a dodatkowo do kas obu tych miast mogła odprowadzić ponad 300 tys. zł i jeszcze ze środków własnych przeprowadzić inwestycje za blisko 2 mln zł (m.in. na zakup parkietu mobilnego za kwotę 500 tys. zł). Poza tym na co dzień w hali zatrudnienie znajduje ok. 100 osób, zarówno w samej spółce, klubach sportowych, klinice rehabilitacyjnej oraz agencji eventowej.

- Spółka Hala Gdańsk-Sopot pod przewodnictwem pani prezes, Magdaleny Sekuły, wraz z całym sztabem ludzi, zaangażowanych w powstanie i funkcjonowanie Ergo Areny, włożyła w to bardzo wiele pracy i tak naprawdę musiała uczyć się wszystkiego sama, od podstaw, gdyż nie było w Trójmieście hal na taką skalę. Przeszli przez dwie klasy nauki i była to nauka bardzo skuteczna, osiągnęli dobre wyniki i te dwa lata były bardzo udane, a kompetencje całego zespołu wzrosły. Gratuluję im entuzjazmu, pasji i determinacji. W imieniu wszystkich Gdańszczan za ten obiekt im dziękuję i życzę szybkiego przekroczenia miliona widzów - podsumował dotychczasową działalność hali i spółki prezydent miasta, Paweł Adamowicz.

Początki, kosztującej ponad 340 mln zł Ergo Areny rzeczywiście nie były proste. Jej budowa rozpoczęła się w 2007 roku, a miała zakończyć na koniec roku 2008, jednak problemy z konstrukcją dachu spowodowały, iż obiekt został oddany do użytku dopiero w czerwcu 2010 roku. - Podjęliśmy wszyscy bardzo trudne wyzwanie i niełatwe decyzje, aby ta hala w ogóle powstała. Już na samym starcie mieliśmy „czarny PR”, ale odwaga całego zespołu i naszych partnerów sprawiła, że mimo ryzyka odnieśliśmy sukces. Wszystkim zaangażowanym w dzieło powstania dziękuję za odwagę w podjęciu ryzyka, które wiązało się z tą inwestycją i życzę tej odwagi na dalszą przyszłość - powiedziała Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot Sp. z o.o.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.