28641 miejsce

Ergowiosła 2008 - kto zwyciężył we Wrocławiu?

W sobotę 26 stycznia, we Wrocławiu, odbyły się XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim.

MIstrz Polski Maciej Siejkowski KZ AZS Politechnika Wrocław. / Fot. Jarosław JakubczakErgometr wioślarski, to przyrząd, który pozwala wioślarzom na trening w okresie, gdy nie mogą trenować na wodzie. Podczas treningu pracuje większość mięśni, jednak głównie mięśnie rąk, nóg, brzucha i barków.
Już po raz siedemnasty Klub Sportowy AZS Politechnika Wrocław pod patronatem Politechniki Wrocławskiej, Gminy Wrocław i Urzędu Marszałkowskiego zorganizował mistrzostwa na ergometrze. Zacięta walka Macieja Siejkowskiego o tytuł. / Fot. Jarosław Jakubczak

Do zmagań o tytuł Mistrza Polski stanęło prawie 200 zawodników. Po zaciętej rywalizacji tytuł wywalczył Maciej Siejkowski z KZ AZS Politechnika Wrocław. Uzyskując czas 5:52,3 o sekundę pokonał Wojciecha Gutorskiego z RTW Bydgostia Lotto WSG BP. Wśród zawodniczek triumfowała Julia Michalska z Tryton Poznań. Osiągnęła czas 6:46,6 i pokonała Agatę Gramatykę z AZS AWF Kraków, która była o 2,5 sekundy gorsza.

Maciej Siejkowski tuż po zwycięskiej rywalizacji. / Fot. Jarosław JakubczakPo raz pierwszy rozegrano też zawody dla sportowców niepełnosprawnych. Konkurencja polegała na tym, żeby w ciągu 4 minut przepłynąć jak najdłuższy dystans. Wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Krawczyk UKS Salwator Kraków przepływając 1031 metrów za nią była Joanna Kamieńska WTW Włocławek pokonując dystans 1019 metrów. 1220 metrów przepłynął Tomasz Kwiatkowski z Bydgoszczy a Mariusz Wartałowicz z UKS Integracja 5 Warszawa pokonał dystans 1196 metrów i zajął 2. miejsce.