Facebook Google+ Twitter

Eric Clapton sprzedaje swoje gitary

Eric Clapton, jeden z najlepszych gitarzystów na świecie postanowił wystawić na sprzedaż swoje legendarne gitary. Była to już kolejna aukcja zorganizowana przez tego wspaniałego muzyka.

Eric Clapton podczas jednego z koncertów. / Fot. Yummifruitbat/Creative Commons Uznanie autorstwa Eric Clapton, jeden z najlepszych gitarzystów na świecie postanowił wystawić na aukcje swoje legendarne gitary. Odbyta 9 lutego bieżącego roku aukcja gitar była kolejną już inicjatywą charytatywną tego wspaniałego muzyka. W 2008 roku wystawił na sprzedaż swą kolekcję broni palnej. Trzynaście strzelb z wygrawerowanymi inicjałami wirtuoza gitary zostało sprzedanych w domu aukcyjnym Holt w Norfolk za sumę 443 tysięcy funtów.

Teraz Clapton wystawił na aukcję swoje instrumenty. Znalazły się wśród nich ulubione modele Claptona, gitary Fender Stratocaster, Gibson z 1948 roku czy też piękną, czarna gitarę z koncertów z 2005 roku w londyńskim Royal Albert Hall oraz nowojorskim Madison Square Garden. Wśród siedemdziesięciu gitar był też akustyczny, dwunastostrunowy model Martina. Aukcja zorganizowana w domu aukcyjnym Bonhams w Nowym Jorku zaoferowała na sprzedaż również kilka instrumentów ofiarowanych przez takich gitarzystów jak Jeff Beck, JJ Cale and Joe Bonamassa. Jeden ze Stratocasterów Claptona / Fot. wikimedia commons, fot. Kálmán Pusztai uznanie autorstwa

Były już inne aukcje organizowane przez Claptona na rzecz Crossroads Centre - ośrodka odwykowego otwartego w 1998 roku w Antigua-et-Barbuda na Antylach, które przyniosły tej placówce prawie 10 milionów dolarów. Dlaczego Eric sponsoruje ten właśnie ośrodek?

Clapton jest muzykiem niezwykle popularnym, wielkim jednak w jego życiu było wiele momentów tragicznych. Nie znał swojego ojca, bardzo przeżył nieszczęśliwą miłość do Pattie Boyd-Harrison, nie udało mu się małżeństwo (w 1989 rozwiódł się z żoną Pattie zostawiając przy niej ich córeczkę), w 1990 roku jego gitarzysta oraz dwaj członkowie ekipy technicznej stracili życie w wypadku helikoptera, a rok później jego syn Conor (z romansu z włoską modelką Lory Del Santo) zginął tragicznie wypadając z 53. piętra nowojorskiego apartamentu. Muzyk zmagał się również z nałogami: uzależnieniem od heroiny oraz alkoholu. I właśnie w czasach walki z nałogami pojawiał się w ośrodku odwykowym Crossroads Centre, na którego rzecz organizuje teraz aukcje.

Eric Clapton pokonał heroinę i alkohol. Wciąż jest jednym z najpopularniejszych muzyków, wciąż ma niezliczone rzesze fanów wśród amatorów gitary. Jego Tears In Heaven, Layla, Cocaine, koncert MTV Unplugged (nagroda Grammy) czy naprawdę wyjątkowe spotkania muzycznych duetów Eric Clapton - Carlos Santana oraz Eric Clapton - B.B. King poruszają i poruszać będą swym wyjątkowym brzmieniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.