Facebook Google+ Twitter

Eric Schmidt z Google: Schrzaniłem sprawę aplikacji społecznościowych

Prezes wykonawczy Google Eric Schmidt, wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę firmy w segmencie aplikacji społecznościowych. Przyznał też, że widział zagrożenie ze strony Facebooka czy LinkedIn, ale nic nie zrobił.

Pierwszy z lewej Eric Schmidt / Fot. Joi Ito/CC 2.0Jak donosi magazyn Wired podczas konferencji D9, Eric Schmidt przyznał się, że zignorował ruchy konkurencji, choć widział je. Prowadził nawet na ten temat korespondencję z pracownikami firmy, ale jak stwierdził, bieżące obowiązki spowodowały, że temat nie został podjęty.

"Oczywiście wiedziałem, że muszę coś zrobić i nie udało mi się (...) Dyrektorzy muszą wziąć odpowiedzialność. Schrzaniłem" - z bezkompromisową szczerością powiedział prezes wykonawczy Google. Na pytanie Walta Mossberga z Wall Street Journal, dlaczego nie skupił się na segmencie social networking, Schmidt odpowiedział równie szczerze, że był zajęty.

Schmidt wypowiedział się również na temat przyszłości rynku IT. Jego zdaniem tradycyjne komputery i systemy operacyjne są przestarzałe, a trendy wyznaczać będzie tzw. "chmura", w której przechowywane są dane użytkowników.

Czytaj też: Google Music. Bez rewolucji i rewelacji


Google wprowadziło w ostatnich dniach rozwiązanie +1, które działa na podobnej zasadzie, jak popularne "lubię to" na Facebooku. To znak, że gigant z Mountain View zaczął doceniać siłę społeczności, choć pomysł okazał się w tym przypadku analogiczny do istniejących już rozwiązań.

Wcześniejszy, flagowy produkt firmy - Google Buzz, w którym skrajni optymiści widzieli pogromcę Facebooka, okazał się wielką klapą. Choć nadal jest dostępny i reklamowany sloganem "Zacznij rozmawiać o rzeczach, które Cię interesują", stał się symbolem wszystkich porażek Google. Gwoździem do trumny projektu były zarzuty o naruszeniu prywatności, Buzz bowiem jest połączony z pocztą Gmail, ponadto wyświetla listę kontaktów, z których użytkownik korzysta najczęściej (choć oczywiście można tę funkcję wyłączyć). Spore kontrowersje budziła też kwestia geolokalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.