Facebook Google+ Twitter

Eric-Emmanuel Schmitt będzie promował "Kobietę w lustrze" w Polsce

Już w środę o godz. 17 W Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się spotkanie z Erickiem Emmanuelem Schmittem. Pisarz promuje swą najnowszą powieść "Kobieta w lustrze", która w polskich księgarniach ukaże się 23 lutego.

 / Fot. Okładka książki

O życiu, które jest poszukiwaniem


Eric-Emmanuel Schmitt to jeden z najpoczytniejszych i najbardziej znanych francuskich pisarzy współczesnego pokolenia. Na świecie rozsławił się jako dramaturg, autor znakomitych sztuk teatralnych, wystawianych dotąd w ponad czterdziestu krajach, w tym także w Polsce. W teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego sztuka "Oskar i pani Róża" Grzegorza Kempinsky'ego na podstawie powieści o tym samym tytule, na stałe weszła do repertuaru Teatru Śląskiego, ciesząc się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Wystawiana w dwóch językach - po polsku i po francusku, nagrodzona Złotą Maską, zdobyła wiele międzynarodowych wyróżnień.

W 2005 roku Marek Piwowarski również dokonał adaptacji tej powieści w Teatrze Telewizji. Historia o śmiertelnie chorym chłopcu i wolontariuszce oddziału onkologii jest studium egzystencjalnym życia, które trzeba przeżyć nim tak naprawdę się rozpocznie. Dziecięca niewinność w patrzeniu na świat dorosłych, w spojrzeniu na śmierć i jej niezrozumienie są bolesne, w każdym budzi się niezgoda na taką niewłaściwą, myślimy w pierwszym odruchu, kolej rzeczy. Wtedy rodzi się pytanie o to jaki jest sens? Sens życia, bólu, cierpienia, choroby i wreszcie sens śmierci. Lekiem na śmiertelność może stać się przyjaźń i miłość.

Tak trudno być kobietą


W swojej najnowszej książce "Kobieta w lustrze" autor również porusza problem ludzkiej egzystencji. Tym razem jednak Eric-Emmanuel Schmitt poszukując sensu życia, ponownie daje się poznać jako wytrawny znawca i badacz kobiecej duszy. Jego poprzedni zbiór opowiadań "Odette i inne historie miłosne", opowiadał o losach ośmiu, z pozoru różnych kobiet, poszukujących szczęścia.

Kim jest "Kobieta w lustrze"? To współczesny tryptyk, studium trzech, z pozoru bardzo różnych kobiet - gwiazdy filmowej, mistyczki i arystokratki. O tym jak bardzo jest to obraz żywy i współczesny niech świadczą inspiracje Schmitta. Historia Anny, jednej z trzech bohaterek książki została zbudowana w oparciu o losy Lindsay Lohan i Amy Winehouse, kobiet, które doświadczyły "katastrofy sukcesu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Porównywalnie dobra z "Trucicielką", czyli genialna :) *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące treści książki, jak i artykułu 5*! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałam wszystkie jego książki. Lubie przewrotność losów jego bohaterów, bez moralizatorstwa poszukuje odpowiedzi na fundamentalne pytania. Nową ksiązke napewno zakupie, żałuje,że dzis nie moge być o 18 w Empiku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z moich najbardziej lubianych pisarzy , zwłaszcza Dziecko Noego bardzo mi się podobało .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.