Facebook Google+ Twitter

Erich von Däniken odwiedzi Wrocław! To już XXVII Konwent Miłośników Fantastyki „Polcon”

Od 23 do 26 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu XXVII Konwent Miłośników Fantastyki „Polcon”2012. Wśród zaproszonych gości jest słynny twórca paleoastronautyki, Erich von Däniken.

Janusz Zagórski, koordynator (przy mikrofonie) i zespół NTV / Fot. Elzbieta SzczerkowskaOrganizatorami imprezy są Dolnośląski Klub Fantastyki „Vratislavia Fantastica” oraz Centrum Kultury „Zamek”. Zaprezentuje tu swoją twórczość wielu pisarzy, naukowców, twórców komiksów. Będą też liczni wydawcy fantastyki, krytycy i wielu dziennikarzy.

Zobaczymy pokazy multimedialne, filmy, wystawy grafiki i malarstwa S F, gry i panele dyskusyjne. Będzie manga i anime. Organizatorzy przygotowali też wiele konkursów.

Festiwal uświetnią zaproszeni goście z kraju jak Andrzej Sapkowski, czy ze świata:Miroslav Zamboch, Peter V. Brett, Edward Lee.

Wśród nich pojawi się twórca paleoastronautyki, słynny Erich von Däniken.
Jest to niewątpliwie sukces Janusza Zagórskiego, jednego z koordynatorów
„Polconu” i jego współpracowników z Niezależnej Telewizji NTV, dzięki którym
udało się nawiązać kontakt ze słynnym pisarzem i zorganizować jego przyjazd. Pieniądze na ten cel wyłożyły władze miasta. Oficjalnie to właśnie NTV patronuje wizycie pana Dänikena.

Słynny twórca teorii o pozaziemskich odwiedzinach naszej planety przed tysiącami lat i wpływie tych obcych cywilizacji na ludzkość, napisał ponad 30 książek, przetłumaczonych na wiele języków, a ich nakład łącznie przekroczył
liczbę 60 000 000 egzemplarzy.

Jak sam powiedział podczas telefonicznej konferencji prasowej, 24 lipca, w pierwszej swojej książce „Rydwany bogów” z 1968r zawarł wiele pytań, które
sobie stawiał, ale czytelnicy odebrali je jako gotowe teorie. Mówił, że kolejne 31 książek stanowiło kontynuację tej pierwszej w poszukiwaniu odpowiedzi.

Na pytanie co go zainspirowało do zainteresowania się tą tematyką, odpowiedział, że religia. Jako uczeń jezuickiej szkoły z internatem, czytał i tłumaczył wiele biblijnych tekstów.

To właśnie w trakcie tej lektury zaczął mieć wątpliwości, czy prawdziwy Bóg może się mylić i czy potrzebuje pojazdu do przemieszczania się? To dało mu impuls do kolejnych poszukiwań na długie lata. Wiele dowodów na swoje teorie, znalazł w licznych starożytnych tekstach jak choćby Mahabharata, ale też w rozsianych po całej planecie artefaktach. Wiele dotrwało do naszych czasów.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: malowidło przedstawiające „kosmonautę z Palenque”, ogromne figury zwierząt płaskowyżu Nazca,widoczne
dopiero z lotu ptaka, kryształowa czaszka i wiele, wiele innych. W Polsce najbardziej rozsławiła pisarza seria komiksów „Według Ericha von
Dänikena” z tekstami Arnolda Mostowicza i Alfreda Górnego. Rysunki wykonał Bogusław Polch. Nawet pamiętam te komiksy, bo czytałam je razem z moimi dziećmi.

Utkwiła mi też szczególnie w pamięci, wśród innych książek tego autora, pozycja „Wspomnienia z przyszłości”, ponieważ był wyświetlany w Polsce film o tym samym tytule, który dane mi było obejrzeć.

Wspaniale będzie zobaczyć i usłyszeć teraz na żywo pana Dänikena. We Wrocławiu słynny Szwajcar zaprezentuje nam w piątek, 24 sierpnia, dwa wykłady. W pierwszym „Däniken Total”obiecał poruszyć również temat kalendarza Majów i jego końcowej daty 21 XII 2012r. Niezwykle interesująco zapowiada się także druga jego prezentacja „Starożytny Egipt”.

Mamy zobaczyć filmy i zdjęcia z niedawno odkrytych w Wielkiej Piramidzie pomieszczeń, a także fotografie podziemnego jeziora pod tą piramidą, o którym wspominają księgi sprzed 2500 lat. Tym, których zainteresował temat, proponuję odwiedzić oficjalne strony „POLCONU” lub Niezależnej Telewizji NTV.
Tam można uzyskać więcej szczegółów na temat imprezy i zarezerwować sobie bilety, by mieć pewność, że nie ominie nas szczęście usłyszenia na żywo słynnego Ericha von Dänikena.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

chech
  • chech
  • 21.08.2012 12:01

Fajnie jest porozmawiać :) Pani Elżbieto w tej materii raczej trudno wymyślić jakąś nową fizykę. Wszystko nawet ten samolot który wymyśliliśmy potrzebuje energii i obawiam się że tutaj już nikt niczego nie wymyśli. Najprostszym sposobem by obcy mogli o sobie dać znać jest wysłanie informacji - jakiejkolwiek. Do tej pory nic nie przechwycono, (potrafimy odebrać echo wielkiego wybuchu) a powinniśmy złapać coś co ich cywilizacja, (cywilizacje) nadawały w początkowym okresie swego istnienia tak jak my teraz. Oni zapewne też nie odkryli tak szybko wysublimowanej fizyki lotów międzygwiezdnych lub co trudniejsze międzygalaktycznych.
Jakie są szanse? - Możliwe że kiedyś nasze człowieczeństwo zapakujemy w ciało maszyn dla których czas i przeciążenia nie mają znaczenia i ,,powolnym'' lotem gdzieś polecimy - byle tylko cel naszej podróży dotrwał do tej chwili. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie możemy tego oceniać z obecnego poziomu naszej wiedzy, nauki i techniki, przynajmniej tej oficjalnej. Być może są prawa fizyki , których jeszcze nie odkryli nasi naukowcy.
Ludzie sprzed kilku wieków też nie uwierzyliby, że człowiek może latać ciężkim samolotem. Dla nich też byłoby to "niewyobrażalne", że taki pojazd może utrzymać się w powietrzu i pokonywać ogromne odległości. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 20.08.2012 12:57

Nadal twierdzę że jest to niemożliwe podróże międzygwiezdne wymagają tak wielkiej energii że byłoby trudno ukryć ten fakt. By wysłać tylko 3 osoby z prędkością zbliżoną do prędkości światła paliwa brakłoby na naszej planecie i bez różnicy jakie by ono było (antymateria). To samo dotyczy zakrzywienia czasoprzestrzeni (zabawa z grawitacją). Rozpędzanie takiego statku w sposób nieszkodliwy dla zdrowia trwa ,,wieki'' W grę wchodzi jedynie perpetuum mobile i nieśmiertelność . Czyli w strefie 51 wylądowali goście których ekonomia i czas nie dotyczy. A i przez tyle lat ich ziomale się nimi nie interesowali?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorry, jakość tam jest nie najlepsza. Zaproponuję tu kilka stron, bardziej profesjonalnych:
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2134 tu strona Nautiliusa i artykuł na temat uprowadzeń,przetłumaczony z włoskiego portalu "Kulisy projektu MILAB" .
A tu inny artykuł "Operacja "UFO - Top Secret ", gdzie mowa również o odzyskanych pojazdach obcych http://www.niniwa2.cba.pl/ufo-topsecret.html.
A tu jest artykuł "Eisenhower trzykrotnie spotkał się z obcymi" http://www.npn.org.pl/?p=5631. Polecam też stronę Davida Icke,a http://davidicke.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.S.K.
  • A.S.K.
  • 17.08.2012 21:15

Przepraszam baredzo, czy to jakiś żart? Do czego niby ma mnie ten filmik przekonać? Pseudojakość i zerowy profesjonalizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=MehCtfneacU

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.S.K.
  • A.S.K.
  • 15.08.2012 20:10

Tak, teorie Danikena można podsumować jednym zdaniem: Każda religia jest stworzona przez kosmitów a każda ze świętych Ksiąg pełna jest opisów statków kosmicznych. Osobiście żałuję że czytałam jego ksiązki. Facet zrobił sie teraz celebrytą, nie napisała pani, pani Elżbieto, ile sobie pieniążków za ten przyjazd zaśpiewał. Nie bardzo wiem też co robić ma na konwencie fantastycznym, skoro jego ksiązki sa takie "naukowe".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też za Lemem nie przepadam,ale Däniken to niezupełnie fantastyka. Paleoastronautyka, to nauka o kontaktach od zamierzchłych czasów przybyszów z kosmosu z ludzkością. Lem tworzy pewną fikcję literacką, a Däniken jeździ po świecie, bada dziwne miejsca, czy artefakty i próbuje je wyjaśnić. Zbiera dowody na te kontakty i opisuje je później w swoich książkach.
Co do Juliusza Verne to zgodzę się z panem. Fantasta, jak na owe czasy, ale wiele rzeczy opisał tak trafnie, że musiał mieć jakiś wgląd w przyszłość.
A z fantastyki, to ostatnio mnie syn zainteresował książkami Terry,ego Pratchetta. Polecam. Przeczytałam dopiero jedną , ale sięgnę po następne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niezupełnie się mogę zgodzić z ostatnią wypowiedzią. Oni mięli wpływ na ludzkość, a wszystko na to wskazuje, że mają nadal.Wielu ludzi mówi o tajnych podziemnych bazach jak choćby strefa 51, S-4, Los Alamos i wiele innych.Te bazy to całe podziemne kompleksy, w których obcy współpracują z ludźmi, przy czym to nie ludzie tam rządzą. To tak zwane "czarne projekty" USA.Wystarczy poszukać informacji http://www.youtube.com/watch?v=SLgjp6o5p20 To jeden ze świadków, który pracował w takim kompleksie. Nazywał się (niestety wyjawił zbyt dużo tajemnic) Phil Schneider. Był geologiem i inżynierem. Mówił niesamowite rzeczy na temat technologii znacznie przewyższających to, co znamy.
W 2 części przedstawia kilka artefaktów z dziwnych stopów metali. http://www.youtube.com/watch?v=UUv3r7dAXsE&feature=relmfu

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 14.08.2012 09:28

Pana Dänikena czyta się świetnie ale wielce wątpliwą jest sprawa odwiedzin obcej cywilizacji. Po prostu odległości są niewyobrażalne - wydatek energetyczny niewyobrażalny. Jeśli ktoś miałby tu przylecieć to po prostu by tu był. Teraz wygląda to tak - odkryć Amerykę wbić tam flagę i zostawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.