Facebook Google+ Twitter

Erika Steinbach kontratakuje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-01 12:36

Erika Steinbach uważa, że Polska nie ma prawa współdecydowania o obsadzie stanowisk w radzie fundacji poświęconej powojennym wysiedleniom. Jak powiedziała niedzielnemu wydaniu "Bilda", kierowany przez nią Związek Wypędzonych sam podejmie decyzję w tej sprawie.

Steinbach wyraziła opinię, że premier Tusk powinien respektować prawo Związku do nominowania własnych kandydatów do rady. Natomiast, jak powiedziała, "strona polska nie ma prawa wpływania na obsadę stanowisk w radzie fundacji". W rozmowie z "Welt Am Sonntag" Steinbach powiedziała, że jeszcze raz przedyskutuje swoją kandydaturę z prezydium Związku Wypędzonych. Dodała, że otrzymała nominację od prezydium i bez zmiany jego stanowiska sama nie będzie podejmowała żadnych decyzji.

Erika Steinbach odniosła się w ten sposób do publikacji niemieckich mediów, które sugerują, że mogłaby zrezygnować z miejsca w radzie fundacji. Tak zinterpretowano jej wypowiedź dla "Spiegla". Szefowa Związku Wypędzonych powiedziała tygodnikowi, że nie nalega na miejsce w radzie, ale ostateczną decyzję podejmie prezydium związku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.