Facebook Google+ Twitter

Erika Steinbach przyjedzie do Polski. Wizytę rozpocznie 22 maja

Steinbach przybędzie do Polski jako rzeczniczka frakcji chadeckiej ds. praw człowieka i pomocy humanitarnej, a nie przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV). Spotka się jednak z przedstawicielami mniejszości niemieckiej, a także uczci ofiary zatopienia w 1945 r. trzech niemieckich statków.

Erika Steinbach - rysunek / Fot. Dontworry, lic. CC 2.5Jak informuje Polskie Radio, program dwudniowej wizyty Eriki Steinbach w Polsce obejmie m.in. spotkanie z niemieckim konsulem generalnym Joachimem Bleickerem i przedstawicielami mniejszości niemieckiej w Polsce oraz złożenie wieńca pod tablicą upamiętniającą ofiary zatopienia w 1945 r. trzech niemieckich statków pasażerskich: "Wilhelm Gustloff", "Steuben" i "Goya".

Czytaj też: Erika Steinbach przyjedzie do Polski. Wizytę rozpocznie 22 maja

Erika Steinbach i jej związek zakłamują historię

Steinbach wraz z konsulem generalnym odwiedzi ponadto Miejsce Pamięci Narodowej w Piaśnicy, gdzie między wrześniem 1939 a kwietniem 1940 r. Niemcy wymordowali od 12 do 14 tys. osób, głównie przedstawicieli polskiej inteligencji z Pomorza.

Powołując się na niemiecki "Bild am Sonntag" Polskie Radio podaje, że pobyt w Polsce Steinbach wykorzysta także do odwiedzenia Rumi, gdzie urodziła się w 1943 roku jako córka pochodzącego spod Frankfurtu żołnierza niemieckich wojsk okupacyjnych, i skąd wraz z matką i rodzeństwem uciekła przed Armią Czerwoną.

Czytaj też:

Erika Steinbach nieustępliwa. Obstaje przy swoim żądaniu

Wikileaks: szef niemieckiej dyplomacji nie chciał Steinbach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:-)
  • :-)
  • 15.05.2011 20:40

Nie zdąży, bo 21 ma być koniec świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.