Facebook Google+ Twitter

Erotyki pod choinkę?

Taki prezent przygotowała swoim czytelnikom, a od teraz również słuchaczom, Maria Przybylska, poetka i kompozytorka, urodzona w Poznaniu, od 1981 mieszkająca w Dortmundzie.

Maria Przybylska zadebiutowała w 2001 r. tomikiem "Martwa cisza". Współpracuje z Polonijnym Klubem Korespondencyjnym z Hamburga - „Listy z daleka”, jest członkiem Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (2003, Londyn). Wydała kilka tomików wierszy, m.in. ”Spalone mosty”, „Śladami wspomnień”, „W objęciach poezji” etc.

Najnowsza edycja jej erotyków, pt. „Muzyka - poezja” na płycie CD, jest zaproszeniem dla odbiorcy do odejścia, choć na chwilę, od szaroburych dni codziennych. Podkład muzyczny do wierszy na płycie skomponował Kayn Leimin, poezję interpretują aktorzy Teatru w Bydgoszczy: Małgorzata Witkowska i Paweł Gilewski. Warto posłuchać żywego słowa zespolonego z zainspirowaną przezeń muzyką.

„Moja miłość była skrzydlata
I odfrunęła przed początkiem lata.
Skrzydła duże miała,
Przypuszczam, że daleko odleciała,
Może do innej krainy,
Może do innej dziewczyny...”

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

O, Majki erotyki... Miałam okazję osobiście czytać wiele Jej wierszy. Nasze wiersze dwukrotnie były razem wydane w Antologii (Wybór Wierszy Poetów na Emigracji) w Niemczech. Słuchałam także Jej pięknych kompozycji muzycznych, które mi przesyłała. Polecam Jej twórczość z całego serca. Pozdrawiam Autorkę tego artykułu oraz łączę pozdrowienia dla Majki Przybylskiej! Halszka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujacy material. Inspirujacy tytul.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tekstu wkradł się błąd. "Listy z daleka" to Ogólnoświatowy Korespondencyjny Klub Emigrantów z siedzibą w Liege - Belgia. Za tę pomyłkę bardzo przepraszam Panią Marię Przybylską oraz wszystkich czytelników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.