Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10419 miejsce

Erotyzm oczami kobiet - konkurs rozstrzygnięty

W poniedziałek (20.09) rozstrzygnięto fotograficzną część konkursu "Erotyzm oczami kobiet".

I miejsce w kategorii "Zdjęcie pojedyncze" - Justyna Zduńczyk / Fot. materiały prasoweKonkurs został zorganizowany żeby pokazać różnicę w fotograficznym ujęciu erotyzmu między mężczyznami a płcią piękną. Katarzyna Widmańska, Marta Łosin-Napiórkowska i Monika Lisiecka przyznały w kategorii "Cykl zdjęć" pierwsze miejsce Izabeli Urbaniak z Łodzi, natomiast w kategorii "Zdjęcie pojedyncze" zwyciężyła Justyna Zduńczyk z Wrocławia. Ujęła jury "klasycznym podejściem do tematu", a "Nastrój zdjęcia tworzą niuanse, gesty i gra światła." Izabela swoim cyklem wykazała się "konsekwencją, subtelnością i klimatem retro".

Idea konkursu była wzniosła, ale czy jego finał wniósł coś nowego do tematu? Nagrodzone zdjęcia są delikatne, tajemnicze, ociekają kobiecością w jak najbardziej sztampowym tego słowa znaczeniu. Jeżeli podział na ujęcie męskie erotyzmu, gdzie kobieta traktowana jest przedmiotowo, a temat zazwyczaj traktowany jest wulgarnie, w opozycji do eterycznych, zwiewnych i subtelnych kobiecych aktów miał zostać wyraźnie zaznaczony to i owszem, udało się. Szkoda, że stereotypy nie zostały przełamane, a prace utonęły w konwencjonalności.

I miejsce w kategorii "Cykl zdjęć" - Izabela Urbaniak / Fot. materiały prasoweFilmowa część konkursu jeszcze trwa, filmy do 5 minut w kategorii "film animowany" lub "film fabularny/reportaż" można nadsyłać do 05.10, projekcje i rozstrzygnięcie w Kinie Muza już 8-9 października. Być może prace w tej kategorii pozwolą odejść od utartych schematów na temat kobiecej erotyki i czymś nas zaskoczą. W jury zasiądzie Maria Peszek, Monika Mrozowska, Karina Kleszczewska i Monika Lisiecka. Wstęp otwarty, publiczność również będzie mogła wpłynąć na wynik głosowania.

Organizator, Outline Media już zapowiedział kolejne edycje konkursu. Wszystkie tegoroczne zdjęcia i filmy będzie można zobaczyć na portalu www.erotyzm-oczami-kobiet.pl, który startuje już 10 listopada.

III miejsce w kategorii "Cykl zdjęć" - Karolina Gorzelańczyk / Fot. materiały prasoweNagrodzone w kategorii "Zdjęcie pojedyncze":

1. Justyna Zduńczyk z Wrocławia
2. Aleksandra Pelz z Krakowa
3. Patrycja Pawęzowka z Będzina
Wyróżnienie - Weronika Trypa z Krakowa

Nagrodzone w kategorii "Cykl zdjęć":

1. Izabela Urbaniak z Łodzi
2. Izabela Wrzos z Torunia
3. Karolina Gorzelańczyk z Poznania

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawy temat konkursu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I miejsce słusznie wytypowane! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.