Facebook Google+ Twitter

Errol Muzawazi dociera do półmetka. Najdłuższy wykład świata trwa

W środę Errol rozpoczął najdłuższy wykład świata. Tryskał wtedy energią. Podczas drugiej nocy przyszedł pierwszy poważny kryzys. W piątek mówca znów odzyskał wigor. Errol, który prowadzi najdłuższy wykład właśnie dociera do półmetka.

Errol podczas 52. godziny wykładu / Fot. Dawid SerafinWykład o tolerancji międzykulturalnej, który prowadzi Muzawazi cieszy się dużą popularnością. Nawet podczas nocy sala jest wypełniona słuchaczami. Do tego dochodzą internauci śledzący na bieżąco wydarzenia z Auditorium Maximum. - Na żywo wykład w internecie śledzi średnio około 70 osób - mówi Ela Wiejaczka, koordynatorka ds. mediów podczas realizacji projektu.

Errola słuchają ludzie z całego świata. - W nocy dostaliśmy nawet pytanie w języku shona. Errol z szacunkiem udzielił odpowiedzi w tym samym języku, dla innych niezrozumiałym. Errol odnosi się z wielkim szacunkiem do internautów. Udzielając im odpowiedzi patrzy w małą kamerę - dodaje Ela Wiejaczka.

Errol, który wstępnie planował kumulować przerwy i odpoczywać co 8 godzin zmodyfikował swój system. Teraz robi krótsze przerwy, co 2-3 godziny. - Szczerze mówiąc cieszy nas to. Bardzo obawialiśmy się tych przerw co 8 godzin - tłumaczy Katarzyna Musiałek, koordynator projektu.

Pierwszy poważny kryzys przyszedł w nocy z czwartku na piątek. - Było ciężko, szczególnie, przed 23, kiedy Errol do przerwy miał jeszcze pół godziny - mówi Ela Wiejaczka. Noc jednak udało się przetrwać a wigor wrócił z nastaniem dnia. Errolowi szczególnie pomogła ożywiona dyskusja, która wywiązała się między nim a słuchaczami. - To mu bardzo pomogło. Dzięki temu odżył - mówi Katarzyna Musiałek. Podczas przerw Afrykańczyk odpoczywa w małym pokoju, gdzie leżąc na karimacie zbiera siły do dalszego mówienia.

Obecnie Errol dociera już do półmetka swojego wykładu. Prelekcję prowadzi od prawie 70 godzin. Drugie tyle jeszcze przed nim. Swój wykład planuje zakończyć w poniedziałek (14.12) o godzinie 22. Tego samego dnia w krakowskim klubie Rotunda odbędzie się afrykańskie party, podczas którego osoby związane z projektem mają zamiar świętować sukces Errola.
"Keep on talking handsome" ;) / Fot. Dawid SerafinW internecie na bieżąco wykład śledzi około 70 osób / Fot. Dawid Serafin

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że uczestnicy dzisiejszego spotkania DO w Krakowie dadzą się namówić na odwiedzenie Auditorium Maximum :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.