Facebook Google+ Twitter

Errol Muzawazi rozpoczął najdłuższy wykład na świecie

Punktualnie o godzinie 12 Errol Tapazi Muzawazi rozpoczął najdłuższy wykład świata. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął serwis Wiadomości24.pl.

Ostatni wywiad przed rozpoczęciem wykładu / Fot. Dawid Serafin"Demokracja jest tolerancją tego co inne" / Fot. Dawid Serafin- Tam gdzie się urodziłem, ludzie wciąż czekają na złudną nadzieję demokracji. Zmienimy 500 lat zacofania. To na nas czekała Afryka - mówił Errol na początku swojego wykładu. Młody Afrykańczyk pojawił się kilka minut przed rozpoczęciem wykładu. Pełen optymizmu i wiary zapewniał, że uda mu się podołać zadaniu. - Co zrobię, jeśli mi się uda? Pójdę spać - żartował Errol.

W projekcie bierze udział ponad 50 wolontariuszy. Przed rozpoczęciem Errol zaprezentował wszystkich swoich pomocników / Fot. Dawid SerafinProjekt Errola to nie tylko próba ustanowienia nowego rekordu Guinessa. To także chęć zwrócenia uwagi na problem tolerancji i demokracji na Czarnym Lądzie. Jak przekonuje mówca, demokracja to nic innego jak szanowanie tego co odmienne. Do oracji, Errola motywuje świadomość, że każdego dnia tysiące ludzi traci życie z powodu bezsensownych wojen. Wierzy on, że to właśnie przepływ dobrych idei w dobie informatyzacji będzie tym, co pomoże zmieniać świat na lepsze.

Podczas całego przedsięwzięcia studentowi Uniwersytetu Jagiellońskiego pomagać będzie ponad 50 osób z 16 krajów świata. Co godzinę Errolowi będzie przysługiwać 5 minut przerwy. Afrykańczyk będzie jednak kumulował czas i robił sobie 40 minutowe przerwy, co 8 godzin.

Wykład będzie można na żywo śledzić w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wiesławie nie na jakieś tam wyprawy - tylko wyprawę naukową dla studentów. Wiesz co Wisławie, miałem okazje, krótką bo krótką przebywać w towarzystwie Errola, słyszeć w jaki sposób mówi i o czym mówi i jestem przekonany że ten człowiek jest nadzieją dla Afryki. Ma w sobie ogromną charyzmę i wizję zjednoczenia kontynentu...i jak sądzę o Errolu jeszcze usłyszymy i napewno w innym kontekście niż najdłuższego wykładu świata. Z pewności nie będzie to w najbliższym czasie, ale z pewnością warto zapamiętać sobie nazwisko tego młodego studenta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały ten erol czy jak mu tam zbiera kasę na własne potrzeby jakieś tam wyprawy czy coś nie warto wspierać czarnego lądu przeważnie zbierają na broń lub użalają sie nad własnym losem i wyciągają kapelusz po darmochę niech ich ratuje ten co doprowadził do wojen i nędzy czarnego lądu wszystkie duże koncerny przemysłowe,kraje takie jak Anglia,Francja,Hiszpania,Stany Zjednoczone i Bank światowy tam należy szukać całego zła jakie padło na Afrykański kontynent i tam należy wysłać Errola ze swoją długodystansowa gadką tylko kto go tam będzie słuchał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam taką propozycję, może po sobotnim spotkaniu wybierzemy się wesprzeć Errola?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.