Facebook Google+ Twitter

Errol Tapiwa Muzawazi w Księdze Guinnesa po raz czwarty!

Errol Tapiwa Muzawazi otrzymał oficjalne potwierdzenie z Londynu, że jego rekord został uznany. Między 9 a 14 grudnia 2009 r. wygłosił on w Krakowie Najdłuższy Wykład Świata, trwający 121 godz. Wiadomości24.pl były jednym z patronów medialnych tej imprezy.

Tuż po ustanowieniu rekordu / Fot. Dominika KustoszPierwszy rekord w tej samej kategorii student V roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego ustanowił w 2003 r., kiedy to mówił przez 62 godz. Kolejne rekordy padły w 2005 r. (88 godz.) i w 2006 r. (102 godz.). Ostatni wykład został wygłoszony w Auditorium Maximum w Krakowie. W organizacji przedsięwzięcia brało udział ponad pięćdziesiąt osób z kilkunastu krajów.

Podczas ostatniego wykładu Errol mówił na temat demokracji. Próbował zwrócić uwagę na zagadnienia związane z potrzebą tolerancji międzykulturowej i wspólną walkę o realizację Milenijnych Celów Rozwoju, głównie rozwijania i wzmacniania światowego partnerstwa w sprawach rozwoju. Zimbabweńczyk pobił rekord indyjskiego profesora Jayasimba Ravirala, który w 2007 r. mówił przez 120 godz. na temat koncepcji rozwoju osobowości.

Celem wykładu było zebranie środków na Ekspedycję Naukową do Afryki 2010, siedmiomiesięczną wyprawę badawczą przez 22 kraje Czarnego Lądu. Celem wyprawy, która wyruszyła z Krakowa 29 marca 2010 r., jest dotarcie do miejsc zamieszkanych przez prawdziwych Afrykańczyków, próba zrozumienia problemów kontynentu oraz zdobycia informacji na temat ich codziennego życia i perspektyw na przyszłość.

W chwili obecnej uczestnicy wyprawy, odbywającej się pod hasłem „W poszukiwaniu prawdziwego głosu Afryki”, przebywają w Kamerunie.

Informacje na temat wykładu znajdują się na stronie www.thelongestlecture.com, relacje z wyprawy można znaleźć na stronie www.africa2010.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesuje mnie ilu słuchaczy usnęło w czasie wykladu i co im zostało w głowach.Myślę, że magnetofon się przegrzał a dyktafon padł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.