Facebook Google+ Twitter

Erupcja wulkanu Kizimen może utrudnić loty nad Pacyfikiem. Zobacz film

Pył, który wydobywa się z wulkanu Kizimen na Kamczatce może być niebezpieczny dla lotów nad Pacyfikiem. Kizimen został opatrzony najwyższym, czerwonym kodem zagrożenia dla lotnictwa.

Erupcja wulkanu w 2010 roku / Fot. Donpage, GNU1,2, CC3.0W połowie grudnia Kizimen wyrzucił popiół na wysokość ok. 10 km. Jak podaje TVNmeteo, na zdjęciu wulkanu, wykonanym z pokładu satelity Aqua, widać płynącą po jego zboczu lawę, a temperatura powietrza w pobliżu szczytu wulkanu wynosi około 32 st. C.

Chmura popiołu może być niebezpieczna dla nisko latających samolotów - ostrzegł ITAR-TASS i zgłosił możliwe zakłócenia w ruchu lotniczym nad Pacyfikiem. Największym zagrożeniem jest pył wulkaniczny, który zagraża silnikom odrzutowym i kadłubom samolotów.

Kizimen, położony na Kamczatce, uaktywnił się w lipcu 2010 roku.
Tak wyglądał w lipcu br.:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Naukowcy już dawno mówili że jak będzie tyle podziemnych prób nuklearnych, to rozchwieje się cieniuteńka warstewka skały pływająca po oceanie lawy i będziemy mieli to co mamy. Czyli solidne trzęsienie ziemi co tydzień i wybuchy wulkanów.
Trzeba sobie uświadomić, że nie ma pod nami żadnej trwałej grubej skały. W skali globu wygląda to tak, że gdyby nasza planeta miała np 1m to by to kula wrzącej lawy o powierzchni z kartonu. Kto miałby odwagę trząść czymś takim?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeraża mnie myśl kiedy obudzi się Yellowstone i nastąpi wybuch wulkanu. To będzie tragedia na globalną skalę. I jeśli naukowcy nie popełnili błędu w obliczeniach, to może nastąpić w nie odległym czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.