Facebook Google+ Twitter

Erykah Badu zagra w Polsce!

Artystkę będzie można zobaczyć po raz czwarty w Polsce: na żywo 5 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie, 6 sierpnia w Parku Sowińskiego w Warszawie, a 7 sierpnia we Wrocławiu.

Erykah Badu / Fot. Najmudeen, Creative Commons 2.0Amerykańska wokalistka ma na swoim koncie sześć albumów. Pierwszy album "Baduizm", wydany w 1997 roku, osiągnął status czterokrotnej platyny, w ciągu kilku miesięcy sprzedał się w nakładzie trzech milionów egzemplarzy. Płyta ta wytoczyła nowy kierunek muzyczny nazwany neo-soulem. Artystka jest laureatką czterech nagród Grammy.

W 2008 roku Erykah Badu wydała pierwszą część trylogii "New Amerykah Part One (4th World War)", w 2010 drugą część "New Amerykah Part Two (Return of The Ankh), w tym roku ma pojawić się ostatnia część, zamykająca tę trylogię. Do znanych utworów Badu można zaliczyć: "You got me" z The Roots, "Ona and On", Love of My Live", "Honey".

Erykah Badu po raz trzeci została szczęśliwą mamą

Współpracowała z wieloma muzykami, między innymi z The Roots, Macy Gray, Mos Def, D'Angelo. Jako aktorka wystapiła w takich filmach jak: "Blues Brothers 2000", "Wbrew regułom" i "House of D". Erykah Badu jest również właścicielką klubu Black Forest Theater w Dallas oraz ma swoją wytwórnię płytową Control FreaQ Records.

W Polsce była trzy razy. W 2003 roku w ramach trasy koncertowej "Worldwide Underground" wystąpiła w warszawskiej Sali Kongresowej, w 2006 roku zagrała w amfiteatrze w stołecznym Parku Sowińskiego, a w 2008 roku na Heineken Open'er Festival w Gdyni.

Źródło:
Newsweek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.