Facebook Google+ Twitter

Esbecki bigos, czyli czym nas karmi IV RP

Coraz więcej odtajnionych teczek, nazwisk i tajnych współpracowników. Chcieliśmy prawdy, no to mamy.

Historycy i socjolodzy zwykli mówić o nacjach i cywilizacjach, posługując się cezurami czasowymi. Reszta społeczeństwa to od nich przejmuje. Zatem zwykliśmy dzielić wydarzenia na przykład, na te przed naszą erą albo te po upadku muru berlińskiego. Ostatnio istotnym wydarzeniem w dziejach świata stał się 11 września 2001 roku.

Historię Polski też takie cezury obowiązują i warto by było je zaktualizować, a przy okazji dodać co nieco. Ot, na przykład wprowadzić podział na to, co przed listą Wildsteina i co po niej. No bo nie da się ukryć, że od czasu słynnej listy zrobiło się małe piekiełko, bigos lub "sajgon", jak kto woli.

Coraz więcej odtajnionych teczek, nazwisk i tajnych współpracowników. Chcieliśmy prawdy, no to mamy. I jakie stąd wnioski: biskup - esbek, polityk - też, sąsiad z przeciwka - jak wyżej. Kto nie był TW, ręka do góry. IPN twierdzi, że skoro jest teczka, to byli i TW. Sami podejrzani albo zaprzeczają albo walczą o status pokrzywdzonego. No i co dalej?

Szczerze mówiąc sama już nie wiem, komu wierzyć i pewnie nie jestem w swoich rozterkach osamotniona. Diabeł tkwi w szczegółach, a jak z TW było naprawdę, jeden Pan Bóg wie. Chociaż Najwyższego do polityki mieszać się nie powinno. Jedno jest pewne. Teczka zakasowała dziadka w Wehrmachcie i wodę mineralną Jankowski, więc nie dziwcie się, że gdy zapytacie najmłodszych, w co się bawią, to odpowiedzą, że w lustrację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi się ,że tytuł trochę nie taki. "Sensacjami" karmią nas media, a nie IV RP. Poza tym kiedyś trzeba było to zrobić, obecny rząd jest pierwszym, który podjął się tego i zaczął sprzątać ten cały brud. A jest co sprzątać. Czesi zrobili mniej więcej coś takiego ponad 10 lat temu, teraz już się wyrównali z nami gospodarczo i kiedy my jedziemy po pochyłej, m in właśnie z powodu wcześniejszych zaniedbań w temacie TW, to oni zaczynają przyśpieszać. Liczę na to ,że obecnemu rządowi uda się możliwie jak najwięcej posprzątać, choć jest mnóstwo takich co to zaraz te kubły śmieci na powrót wywracają, bo taki stan jest dla tych ludzi najlepszym. Ot choćby dziś podali (nareszcie) do publicznej wiadomości strzępy informacji o powiązaniach byłego prezydenta RP z gangsterami. Coś się zaczyna dziać szerzej, jutro 15 marca i odtajnienie teczek IPN. Dopiero będzie wrzask.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.