Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20347 miejsce

Escape the Room podbije Polskę? Nowa gra towarzyska coraz bardziej popularna

Escape the Room nazywana także Let Me Out to nowa forma rozrywki polegająca na wykorzystaniu swoich umiejętności. Celem gry jest wydostanie się z pokoju za pomocą wskazówek i łamigłówek w nim ukrytych. Aby wydostać się z pomieszczenia masz tylko godzinę.

 / Fot. youtube/print screenCel jest prosty: znaleźć klucz i wydostać się z pokoju. Aby się udało, trzeba wykazać się zręcznością, inteligencją i logicznym myśleniem. Nie można używać siły - uczestnicy są cały czas obserwowani.

Escape the Room to gra przeniesiona ze świata komputerowego do świata realnego. Grupa ludzi zostaje zamknięta w niewielkim pokoju w którym czeka na nich kilka zagadek, kodów, łamigłówek i wskazówek. Szukają przedmiotów, które pomogą im opuścić pomieszczenie. Każdy przedmiot może okazać się wskazówką, więc należy dokładnie analizować wszystko, co znajduje się w pokoju.

Uczestnikom zasady gry wyjaśnia osoba nazywana Mistrzem Gry, który cały czas ich obserwuje. Jeśli uczestnicy mają problem z rozwiązaniem zagadki, Mistrz może im pomóc udzielając wskazówki. Nie wszystkim udaje się jednak rozwiązać łamigłówki i wydostać z pokoju. W takim przypadku, jeśli uczestnik ma takie życzenie, członek obsługi wyjawia rozwiązanie zagadki. Jeśli chcemy spróbować jeszcze raz - po prostu milczy.

Gra przewidziana jest dla 2-5 osobowych zespołów. Ale, jak podkreślają organizatorzy, jeśli czujesz się na siłach możesz spróbować sam rozwiązać wszystkie zagadki i znaleźć ukryty klucz.

Tajemnicze pokoje znajdują się m.in. w Warszawie, w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. Zazwyczaj organizatorzy oferują od 2 do 4 tematycznych pokoi. Pokoje różnią się stylem gry, rodzajem zagadek i sposobem ich rozwiązywania. Na przykład w Gdańsku mamy do wyboru: The Amber Room (tajemnica bursztynowej komnaty), The Lad Of Dr. Lev Pasted (laboratorium szalonego naukowca), The Office Of John Monroe (angielski detektyw zaginął, pomóż policji rozwiązać zagadkę) i The Room Of The Lost Child (zaginęło dziecko, co się stało w tym pokoju?) - donosi Na temat.pl.

Za jedną około 60. minutową rozgrywkę, grupa osób musi zapłacić około 100 złotych. Jak podkreślają organizatorzy, Escape The Room to świetna rozrywka dla wszystkich, którzy wraz ze znajomymi chce spędzić kreatywnie czas.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja natomiast jestem nowy, jeśli chodzi o tego typu zabawy, ale już zdążyłem odwiedzić wszystkie 3 pokoje na Śniadeckich, http://roomescape.pl/pl/ SERDECZNIE POLECAM :) załapałem bakcyla i jestem bardzo ciekaw co czeka mnie w innych roomach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te escape to świetna zabawa, godzina mija jak minuta a po wyjściu jeszcze pare h są emocje. Zwiedziłem juz z 10 escape w Warszawie i kilka za granicą. Te polskie trochę nie dorównują poziomem i profesjonalizmem tym np. w Kanadzie(escapegames.ca np. najwiekszy w Kanadzie) ale jest jeden który mi przypadł do gustu, ma swój klimat a pokoje dorównują poziomem tym zagaranicznym, to DOm zagadek na Przyrynku w Wawa, naprawde fajny.
http://domzagadek.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.