Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

462 miejsce

Escobariusz Waszczykowski

Tragedią obecnej władzy jest totalna niekompetencja; brak właściwych ludzi do realizacji nawet słusznych pomysłów. Zgubią ją złe emocje zrodzone z pychy, ignorancji, wrogości i poczucia bezkarności.

To z pychy bierze się "sortowanie" obywateli. A przecież ten "drugi sort" to właśnie przedstawiciele władzy i jej elektorat. To z ignorancji bierze się obsadzanie stanowisk osobami niekompetentnymi. Z braku wiedzy, nieuctwa, nieświadomości konsekwencji. Ważne, żeby to byli nasi ludzie. To z wrogości bierze się strategia rządzenia oparta na podsycaniu konfliktu i pogłębianiu podziału społeczeństwa. To z poczucia bezkarności bierze się ta śmiałość i bezczelność w realizowaniu autokratycznej i mocarstwowej wizji państwa oraz umacnianie władzy przez "kupowanie" sobie obywateli. A potem - jakoś to będzie !

Teraz - o naszym miejscu w Europie i na świecie oraz o naszych sąsiadach i sprzymierzeńcach. Chodzi o nasz dobrobyt i bezpieczeństwo. Dlaczego nasz kraj staje się samotną wyspą na burzliwym oceanie światowych konfliktów i zagrożeń ? Ofiarą kompleksu niższości niskiego posła. Dlaczego na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych miota się, ku uciesze całego świata, nierozgarnięty, zagubiony i nie potrafiący się mądrze wysłowić dyplomata Witold Waszczykowski. Dyplomata niedyplomatyczny. Największa pomyłka personalna Radka Sikorskiego, którego nienawidzi od lat za wywalenie z roboty w ministerstwie.

Być może z nakazu "naczelnika" Witold W. buduje front walki z Unią Europejską, nawołując do "ostrego stanowiska" Polski. Spowodował wizerunkową katastrofę PIS-u, zapraszając do Polski ekspertów weneckich, których nie przysłała do nas nawet rzekomo wroga Polsce Komisja Europejska... Kompletnie nie przygotował ataku na Donalda Tuska, co przyniosło sromotną przegraną Polski z UE 27:1... Wypomniał Sikorskiemu słowo "murzyńskość" obrazujące nasz poddańczy stosunek do USA, oświadczając, że z tą "murzyńskością" Polska już skończyła, co w USA skojarzono z niechętną postawą PIS-u... Jego wiceminister, pan Kownacki, obraził naszych sojuszników, ogłaszając publicznie, że to Polacy uczyli Francuzów jeść widelcem ! Złośliwe to-to i bez klasy, jak to całe ministerstwo.

Mało tego - Witold Waszczykowski zasłynął jako odkrywca nowego lądu ! Szukając poparcia dla Polski, starającej się o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, pochwalił się publicznie, że polscy dyplomaci odbyli spotkanie z przedstawicielami karaibskiego państwa San Escobar... Świat zarechotał, a nas dalej nie ma w tej Radzie. Może należałoby zastąpić Escobariusza "tańczącą minister" Anną Fotygą ? Taniec usprawnia mózg i koordynację dyplomatycznych zabiegów. Chociaż, jak się leży na deskach, jak polska polityka międzynarodowa, to nawet jak ktoś zagra, Maciek nie podskoczy. Jeszcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.