Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26206 miejsce

„Esencja dźwięków z muzycznej dżungli” - wywiad z Pink Elephant

131 koncertów na terenie Polski oraz 2 w Niemczech. W samym Wrocławiu w ciągu 6 lat zagrali aż 70 razy. Ich muzykę cechuje mocne, ciepłe brzmienie w rytmie bluesa, funky oraz rocka, przez które przeplata się nutka popowej melodii...

Pink Elephant / Fot. Dariusz BajakPink Elephant to polski energiczny zespół, powstały na przełomie 2001/2002 roku. Założycielami byli Piotr Bielawski oraz Maciej Małkowicz. Od tamtej pory przez zespół przewinęło się wielu świetnych muzyków. Obecny skład wykrystalizował się w sierpniu 2008 roku, a tworzą go: Lech Kwartowicz (wokal), Piotr Bielawski (gitara elektryczna), Szymon Makowiecki (gitara basowa) oraz Bartek „Mintay” Karaś (perkusja).

Chłopcy pochodzą z trzech miejscowości na literę „W”: z Wrocławia, Wałbrzycha oraz ze Wschowy. Wszystkie teksty Pink Elephant pisane są w języku polskim przez Lecha i Piotra. Zdaniem Bartka w ostatnim czasie największą popularnością cieszą się utwory energetyczne, np.: „Perwersyjny blues” oraz „Nie ma nas”, które zostały niedawno zarejestrowane i są dostępne dla słuchaczy.

Wszyscy pracują zawodowo w innych branżach. Jedyne co ich łączy to zamiłowanie do muzyki i jej Mintay / Fot. Dariusz Bajaktworzenia. Mają na swoim koncie niemałe osiągnięcia: I miejsce na przeglądzie zorganizowanym przez Interton i Niebo Cafe (Wrocław 2002), II miejsce na międzynarodowych warsztatach muzycznych w Forst (Niemcy 2003), wyróżnienie na Festiwalu Blues (Ostróda 2005), III miejsce na przeglądzie zespołów VII Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla (Tychy 2005) oraz I miejsce w konkursie zespołów na 1. Blues Rock Festiwalu Balaton (Miejska Górka 2005). W 2007 roku Pink Elephant został finalistą Covermanii organizowanej przez Polskie Radio Wrocław. W tym samym roku ich piosenka „Tracę siłę” znalazła się na składance „minimax.pl” wśród innych utworów wybranych przez Piotra Kaczkowskiego – redaktora Programu 3 Polskiego Radia.

Piotr Bielawski / Fot. Dariusz BajakWiadomości24.pl zainteresowane młodym, dynamicznym, polskim zespołem, miały okazję porozmawiać z członkami Pink Elephant.

Wiadomości24.pl: Pozwolicie, że najpierw zapytam o genezę nazwy Waszego zespołu - „Pink Elephant”. Dlaczego się uśmiechacie słysząc to pytanie?
Mintay: Nazwa zespołu powstała na jednej z imprez podczas pobytu Piotra w Anglii.
Piter: Po prostu wydawało mi się, że jesteśmy dość imprezującym zespołem, a w krajach anglosaskich czy w ogóle na Zachodzie różowy słoń kojarzony jest z alkoholem, więc stąd ta nazwa.

Wasza muzyka jest połączeniem mocnego rocka, ciepłego bluesa oraz skocznego funky. Dobrze się bawicie, stosując tego typu mieszankę gatunkową?
P.: O tak, szczególnie jeżeli odpływamy na szerokie wody improwizacji bardzo przydatna jest znajomość tych stylów muzycznych, co oczywiście przekłada się również na nasze stałe kawałki.
M.: Jest to naprawdę wspaniała zabawa i czerpiemy z tego niesamowicie dużo radości na scenie, a wody improwizacji Pitera są czasami bardzo szerokie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę że zbyt szczegółowo. Jeszcze raz proszę przeanalizować artykuły Pani Weroniki Trzeciak. U niej to idzie jak głaskanie kota. A kotek sobie tylko pomrukuje i coraz bardziej się tym artykułem interesuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.